Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch
    

 

Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch


 Autor: NimnuL | Data: 30/05/07

Odtwarzacz muzyki


(kliknij, aby powiększyć)

Interfejs podczas odtwarzania muzyki swoim wyglądem przypomina niektóre playery znane z komputera. Informacje przekazywane są w bardzo czytelny sposób, a ich ilość jest całkowicie wystarczająca. Z ekranu dowiemy się o numerze odtwarzanego utworu, jego jakości, używanego profilu dźwięku, trybie odtwarzania i głośności. Nie zabrakło także paska postępu, dwóch liczników z czasem odtwarzania (co jest bardzo wygodne) oraz ikony pokazującej stan naładowania akumulatora.

Dodatkowo odtwarzacz jest w stanie korzystać z plików LRC, dzięki czemu w odpowiednim polu będzie wyświetlał teksty piosenek.


(kliknij, aby powiększyć)

Gdy jednak tego pliku nie będzie w pamięci, w miejscu tekstu pojawi się graficzny analizator dźwięku. Zauważyłem natomiast, że jego animacja rwie się nieznacznie w cyklicznych odstępach czasu. Co prawda nie przeszkadza to w użytkowaniu, jednak nieco drażni gdy się na nią patrzy. Do wyboru mamy aż siedem gotowych profili korektora dźwięku oraz jedno ustawienie użytkownika.

Trybów odtwarzania także jest komplet. Zaczynając od kolejności losowej, poprzez porządkową, powtarzanie pojedynczych utworów, wszystkich oraz tych w obrębie wybranego katalogu.

Poprawnie odtwarzane są pliki MP3 @320kbps VBR oraz WMA do 256kbps. Szkoda, że odtwarzacz nie obsługuje także popularnego formatu OGG. Uruchamiania FLAC czy innych bezstratnych kompresji nie oczekuję, docelowa grupa odbiorców nie jest tak wymagająca.

Jakość dźwięku wydobywająca się z odtwarzacza jest poprawna. Nie ma sensu analizować go w najdrobniejszych szczegółach. Wystarczy powiedzieć, że dostajemy tyle ile zapłaciliśmy. Nie można oczekiwać wiele, nie jest tu też źle. Po prostu typowy poziom prezentowany przez konkurencyjne odtwarzacze podobnej klasy. Nie usłyszymy istotnych zniekształceń, szumów czy innych zakłóceń. Jest po prostu typowo jak na tą klasę sprzętu.

A słuchawki? Również nie wyróżniają się niczym spośród pchełek dostarczanych do kompletów z tanimi odtwarzaczami MP3. Pomimo, że odtwarzacz nie oferuje wysokiej jakości dźwięku, to słuchawki stanowią dla niego wąskie gardło. Według mnie warto zmienić te z kompletu na coś markowego - skok jakości będzie zauważalny. Nie koniecznie muszą to być słuchawki kosztujące ponad 100zł. Całkowicie wystarczającym i optymalnym doborem będą markowe słuchawki douszne za kwotę około 50zł. Droższe słuchawki będą się po prostu marnować z tym odtwarzaczem. Generalnie zestaw Vanquish R Touch + np. Sennheiser MX300 zagra całkiem przyzwoicie jak na tą klasę sprzętu.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch
 
 » Wygląd
 » Dane techniczne
 » Menu
 » Odtwarzacz muzyki
 » Pozostałe funkcje
 » Wrażenia użytkownika
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »