Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch Autor: NimnuL | Data: 30/05/07
|
|
Pozostałe funkcje
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Odtwarzacz radzi sobie z filmami zapisanymi w formacie AVI, a skompresowanymi kodekiem XviD. Rozdzielczość materiału nie może przekraczać 320x240, natomiast płynność odtwarzania to 22 klatki/s.
(kliknij, aby powiększyć)
Jeśli natomiast film, który chcemy obejrzeć na Pentagramie nie spełnia jego wymagań, możemy użyć dostarczonej na płycie aplikacji AVIConverter 3.0. To bardzo prosty program umożliwiający dostosowanie materiału do możliwości odtwarzacza. Dodatkowo instrukcja obsługi krok po kroku przeprowadzi nas przez proces rekompresji, zatem nawet początkujący użytkownicy nie muszą się obawiać, że nie będą potrafili dokonać tej operacji.
Nie ma możliwości wczytania napisów z zewnętrznego pliku TXT. Osoby chcące zobaczyć tłumaczenie na ekranie będą zmuszone wczytać je w obraz przy użyciu innego oprogramowania.
Funkcja odtwarzania filmów działa tak jak powinna. Jakość odtwarzanego materiału jest bardzo dobra. Jednak ze względu na niewielki wyświetlacz jej użyteczność można poddać pod wątpliwość. Aczkolwiek jeśli ktoś lubi wpatrywać się w tak mały ekran, to będzie w pełni usatysfakcjonowany.
(kliknij, aby powiększyć)
Przeglądarka zdjęć akceptuje pliki JPG, a najlepiej radzi sobie z obrazami o rozdzielczości natywnej ekranu. Zdjęcia będą się wtedy wczytywać bez żadnych opóźnień. Odtwarzacz bez problemów radzi sobie jednak z większymi rozmiarami, nawet 5Mpix. Należy tylko pamiętać, że im większy obraz tym dłuższy czas oczekiwania na jego wczytanie.
Miło zaskoczyła mnie jakość wyświetlania. Kolory są bardzo żywe i miłe dla oka, a ostrość zdjęć - nawet tych, których rozmiar został przeskalowany przez odtwarzacz - bardzo dobra.
Zdjęcia można przeglądać ręcznie lub uruchomić pokaz slajdów ze zdefiniowanym przez nas interwałem czasowym. Ogólnie rzecz ujmując, użyteczność funkcji "Album" oceniam bardzo wysoko. Szkoda jednak, że podczas przeglądania zdjęć nie ma możliwości jednoczesnego słuchania muzyki.
(kliknij, aby powiększyć)
Również bardzo spodobała mi się funkcja wyświetlania plików TXT. Działa dokładnie tak jakbym sobie tego życzył. Wyświetlanie ogonków w polskich czcionkach nie stanowi problemów dla Vanquisha, natomiast ilość i przede wszystkim jakość tekstu na ekranie jest bardzo dobra. Jedynie dzielenie wyrazów może irytować niektóre osoby. W opcjach można ustawić autoodtwarzanie, które sprawi, że tekst będzie się samoczynnie przewijał z prędkością jaką ustawimy. Jedyne czego mi brakuje to możliwości zmiany rozmiaru czcionki. Dzięki temu więcej tekstu zmieściłoby się na ekranie, a rozdzielczość LCD nadal zapewniłaby wystarczającą czytelność. Podobnie jak w przeglądarce zdjęć i tutaj nie ma możliwości odtworzenia muzyki w tle.
(kliknij, aby powiększyć)
Wbudowany odbiornik radiowy umożliwia ręczne lub automatyczne przeszukiwanie stacji i zapisywanie ich w pamięci w jednym z trzydziestu miejsc. W dowolnym momencie można także rozpocząć nagrywanie audycji radiowych, niestety tylko do plików Wave w dwóch poziomach jakości.
Jakość odbioru stacji jest typowa jak na wbudowany odbiornik. Co prawda w ruchu nie można liczyć na niezakłócony odbiór, jednak gdy już usiądziemy w jednym miejscu popularne stacje powinny być czysto odbierane.
(kliknij, aby powiększyć)
Funkcja dyktafonu jest bardzo uboga w ustawienia. Dostępne są dwa poziomy jakości, a zapis odbywa się do plików Wave. Nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych opcji łącznie z VOR.
Jakość zapisu jest akceptowalna i wystarczająca do osobistych notatek głosowych. O rejestrowaniu np. wykładów w dużych salach można jednak zapomnieć.
(kliknij, aby powiększyć)
W zestawie funkcji znalazła się także bardzo popularna i jednocześnie niezwykle miodna gierka - Tetris. Z pewnością umili ona wolne chwile, jednak również tutaj nie ma możliwości odtwarzania muzyki w tle.
|