Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch
    

 

Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch


 Autor: NimnuL | Data: 30/05/07

Wrażenia użytkownika

Jak już wspomniałem, jakość ekranu LCD jest bardzo dobra. Kolory są żywe i dobrze nasycone, a spora jak na urządzenie tego typu rozdzielczość zapewnia dobrą ostrość i szczegółowość obrazu.


(kliknij, aby powiększyć)

Sytuacja ta dodatkowo poprawiana jest przez dużą jasność wyświetlacza i elastyczną możliwość jej regulacji (w zakresie 1-5). Powyższe zdjęcie pokazuje dwa skrajne (1 i 5) oraz środkowe (3) ustawienie jasności. Nawet w słoneczny dzień czytelność ekranu nie będzie mocno zakłócona.

Wygoda obsługi Vanquisha jest dobra, a nawigacja intuicyjna. Niestety sterowanie przy użyciu panelu dotykowego nie jest tak precyzyjne, jak można by tego oczekiwać. W praktyce zdarzało się, że trzeba było kilka razy dotknąć przycisku, aby ten zadziałał. Innym razem reakcja była wyraźnie opóźniona. Osobną sprawą jest fakt, że do takiego interfejsu należy się przyzwyczaić. Trzeba wyczuć siłę nacisku, a właściwie dotknięcia bo panel jest na tyle czuły, że wystarczy jedynie musnąć jego powierzchnię by zadziałał. Osobiście wolę jednak klasyczne rozwiązanie oparte na tradycyjnych przyciskach oraz mini joysticku. Dotykowy panel nie zapewnia takiej prędkości i pewności działania, ale jest za to bardziej "funky" czy "cool".

Według producenta wbudowany w odtwarzacz akumulator powinien pozwolić na 9h zabawy z muzyką lub 4h z filmami. W praktyce czas ten jest mocno zależny od intensywności używania wyświetlacza (w przypadku muzyki) oraz ustawionej jasności. Natomiast ogólnie rzecz ujmując producent nie minął się z prawdą. Faktycznie, typowe używanie odtwarzacza pozwoli osiągnąć czasy deklarowane na papierze. Choć intensywne używanie wyświetlacza w połączeniu z wysokim bitrate muzyki potrafi skrócić czas do około 6. godzin. Czas potrzebny do pełnego naładowania ogniwa to niespełna dwie godziny, zatem stosunkowo niedużo.

Po podłączeniu Vanquish R Touch do komputera zostaje on wykryty w systemie jako dwa napędy wymienne (pamięć wewnętrzna oraz pamięć MicroSD). Szkoda tylko, że osiągane przez odtwarzacz transfery danych nie oczarowują.

Oto wyniki na przykładzie dwóch zbiorów danych:

500MB / 79 plików / 8 folderów
  • zapis - 0,31MB/s
  • odczyt - 2,99MB/s
Jeden plik 500MB
  • zapis - 1,58MB/s
  • odczyt - 3MB/s
Pomiarów dokonałem na dwóch różnych komputerach z różnymi systemami operacyjnymi, rezultat nie uległ zmianie. Dramatycznie przedstawia się jedynie zapis niedużych plików np. z muzyką. Prędkość odczytu prezentuje się już znacznie lepiej, choć to i tak zbyt mało by na co dzień używać tego odtwarzacza jako pamięć przenośną.

Czas potrzebny na uruchomienie Vanquish R Touch to 13 sekund wliczając w to 3 sekundowe przytrzymanie przycisku zasilania. Proces wyłączenia odtwarzacza trwa natomiast 5 sekund, ponownie wliczając w to 3 sekundowe przytrzymanie przycisku.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch
 
 » Wygląd
 » Dane techniczne
 » Menu
 » Odtwarzacz muzyki
 » Pozostałe funkcje
 » Wrażenia użytkownika
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »