Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test WD Passport II 120GB - przenośny "twardziel"
    

 

Test WD Passport II 120GB - przenośny "twardziel"


 Autor: NimnuL | Data: 13/09/06

Test WD Passport II 120GB - przenośny "twardziel"Mobilność i bezpieczeństwo danych to terminy, które w dzisiejszych czasach nabierają nie tylko sporego rozpędu, ale także poważnego znaczenia. Pojemność popularnych krążków DVD może już nie wystarczać, a przepinanie wewnętrznego twardziela jest co najmniej mało wygodne. Firma Western Digital opracowała więc konstrukcję przenośnego dysku twardego zapakowanego w elegancką i niewielką obudowę. Produkt nosi nazwę Passport II, a jego pojemność sięga 120GB. Nieduży dysk wraz ze specjalnym oprogramowaniem zapewnia ogromna wygodę przenoszenia danych oraz zapewnia im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Czarny i elegancki?


(kliknij, aby powiększyć)

Napęd wraz krótkim (0,5m) przewodem USB oraz instrukcją obsługi zapakowano w przeźroczysty blister.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Co można powiedzieć o zewnętrznym wyglądzie WD Passport II? Na pewno to, że na pierwszy rzut oka cechuje się sporą elegancją oraz skromnością zarazem. Opływowa obudowa w kolorze czarnym wykonana jest z polerowanego plastiku. Wygląda to bardzo estetycznie, ale nie długo. Błyszcząca powierzchnia jest niezwykle wrażliwa na zarysowania. Niestety producent nie dorzucił do kompletu żadnego pokrowca przez co noszenie napędu w torbie czy kieszeni szybko sprawi, że obudowa przestanie lśnić. Jeśli dodatkowo dysk znajdzie się w bezpośrednim kontakcie np. z kluczami będziemy świadkami istnej masakry estetycznej. Szkoda, że zamiast polerowanego tworzywa nie zastosowano w całości gumowej obudowy, albo kasety wykonanej w całości z aluminium. Niestety ogólnie obudowa sprawia wrażenie dość delikatnej, sądzę, że upadek napędu na beton mógłby poważnie uszkodzić Passporta.


(kliknij, aby powiększyć)

Spodnia część wykonana jest z matowego tworzywa, które także bardzo łatwo ulega zarysowaniom. Dysk podczas pracy stoi na czterech miękkich, gumowych nóżkach, które zapewniają mu bardzo dobrą przyczepność.


(kliknij, aby powiększyć)

Na jednym z boków gumowa zaślepka zakrywa gniazdo USB. Napęd nie wymaga dodatkowego przewodu zasilającego, w przeciwieństwie do pierwszej wersji Passporta. Jest to niewątpliwą zaletą wydatnie zwiększającą komfort użytkowania. Na dłuższym boku obudowy znajduje się dioda aktywności dysku i świeci na niebiesko przez cały czas gdy napęd podłączony jest do komputera. Według mnie powinna pojawić się jeszcze jedna dioda informująca o procesie zapisu i odczytu danych.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

WD Passport gabarytami odpowiada dużemu portfelowi lub papierośnicy. Jego wymiary wynoszą około 14cm długości, 9cm szerokości oraz 2cm grubości, a waga tylko nieznacznie przekracza ćwierć kilograma. Jest to więc urządzenie przyjazne do noszenia na co dzień.

poprzednia strona (Czarny i elegancki?)    -   następna strona (Szybki i pojemny?)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test WD Passport II 120GB - przenośny "twardziel"
 
 » Czarny i elegancki?
 » Szybki i pojemny?
 » Wniosek...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »