Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Przegląd trzech mini-dysków Western Digital
    

 

Przegląd trzech mini-dysków Western Digital


 Autor: PiK | Data: 29/04/05

Testy

SiSoftware Sandra 2004 - najszybszym dyskiem okazał się napęd produkcji Hitachi osiągając rezultat 24MB/s ("skorpiony" na poziomie 22MB/s). Jednakże sytuacja diametralnie się zmienia po włożeniu dysków do kieszeni. Na prowadzenie wysuwa się Scorpio, tuż za nim Passport, Travelstar na szarym końcu. Dysk podłączony przez USB 2.0 jest wolniejszy o 4MB/s od "standardowego" trybu pracy. Według Sandry więksi 3,5" bracia są szybsi aż o 2,5 raza od "malców".

PCMark04 1.2.0 - napędy prezentują bardzo podobne wyniki podczas bezpośredniego podłączenia. W przypadku pracy w kieszeni - Hitachi odstaje od czołówki. Brak różnicy w wydajności pomiędzy FAT32 i NTFS. WD Passport, choć brzmi to dziwnie, okazał się niekompatybilny z PCMark04. Nie udało się przeprowadzić żadnego testu wchodzącego w skład tego benchmarka. Reszta napędów nie sprawiała problemów.

HD Tach 3.0.1.0 - różnicą 8MB/s wygrywa Hitachi Travelstar ("na zewnątrz" kieszeni)! Dla USB sytuacja znów się zmienia: produkty Western Digital prezentują ten sam poziom, za nimi konkurencja w postaci Hitachi.
Pobierz wykresy z programu HD Tach 3.0.1.0: ściągnij plik.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

WinBench 99 - daje bardzo ciekawe rezultaty. Proszę zwrócić na różnicę pomiędzy USB 2.0 a IDE (na korzyść tego pierwszego) i NTFS a FAT32.

Kopiowanie plików - wniosek jest tylko jeden. Jeżeli głównym zastosowaniem napędu ma być funkcja przenośnej dyskietki, to tylko w systemie plików NTFS.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd trzech mini-dysków Western Digital
 
 » WD Scorpio 600, 800
 » WD Passport 40GB
 » Kieszeń USB 2.0 dla dysków 2.5 calowych
 » Platforma testowa
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »