Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu
    

 

Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu


 Autor: Przemysław Rel | Data: 22/01/15

Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu21 stycznia 2015 roku odbyła się zapowiadana od dłuższego czasu konferencja Microsoftu, na której zaprezentowano system Windows 10 oraz przekazano garść informacji na temat nowości, których możemy się spodziewać. Co oznaczają uniwersalne aplikacje, jak wygląda nowa przeglądarka o kodowej nazwie Spartan, do czego zdolna jest Cortana, co oferować ma DirectX 12 i o co chodzi z aplikacją Xbox Live. O wszystkim dowiecie się z poniższego przeglądu.

Windows jako usługa

Bardzo istotną informacją dla wszystkich posiadaczy licencji na Windows 7 lub 8.x jest to, że aktualizacja do wersji dziesiątej będzie darmowa przez pierwszy rok istnienia systemu na rynku. Tym samym potwierdziły się krążące w sieci od kilku miesięcy informacje. Niestety, czego można było się spodziewać, użytkownicy niewspieranego już, ale wciąż nieśmiertelnego Windows XP nie skorzystają z promocji, choć nie można wykluczyć, że i dla nich zostanie zaoferowana jakaś obniżka – w tym momencie to jednak tylko spekulacje.

Podczas konferencji często podkreślano slogan “Windows jako usługa”. Mówiono, że nowy model aktualizowania systemu pozwoli na to, aby był ciągle rozwijany i aby użytkownik mógł praktycznie od razu korzystać z wszelkich nowości bez oczekiwania na kolejną, dużą wersję. Można domniemywać, że Microsoft może długo pozostać przy nazwie Windows 10, podobnie jak Apple przy OS X. Ani słowem nie wspomniano na temat ewentualnego modelu subskrypcji wzorem Office 365, czy pakietów Adobe, ale określenie “darmowy przez pierwszy rok” może brzmieć nieco podejrzanie. Dodano, że aktualizacje w ramach “dziesiątki” będą darmowe przez cały okres życia danego sprzętu – nie wiadomo, niestety, o co dokładnie chodzi. Czy jest to czas oficjalnego wsparcia przez producenta? Jeśli tak, czy dalsze aktualizacje, po zakończeniu supportu, będą płatne? Co w przypadku typowych domowych “składaków”, budowanych od podstaw przez użytkowników? Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze zaczekać.

poprzednia strona (Windows jako usługa)    -   następna strona (Uniwersalne aplikacje)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu
 
 » Windows jako usługa
 » Uniwersalne aplikacje
 » Wszechobecna Cortana
 » Project Spartan
 » Xbox Live i Game DVR
 » Sprzęt – niestety, brak nowych Lumii
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »