Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu
    

 

Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu


 Autor: Przemysław Rel | Data: 22/01/15

Project Spartan

Nowa przeglądarka internetowa, mająca zastąpić Internet Explorera, nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Spartan to jej nazwa kodowa i nie jest jasne, czy zostanie zachowana w finalnej wersji. Cortana też była nazwą kodową, ale została zachowana w oficjalnej wersji po tym, kiedy po prostu spodobała się użytkownikom – może podobnie będzie i tutaj.

Nie powiedziano ani słowa na temat rozszerzeń oraz tego, jakoby Spartan miał obsługiwać te przeznaczone dla Google Chrome, zatem należy tę informację uznawać na razie za plotkę. Pokazano coś innego, również dosyć ciekawego. Otóż każdą stronę można... wzbogacić naszymi notatkami. Można dowolnie rysować i pisać bezpośrednio na stronie internetowej lub pliku PDF (które też będą otwierane natywnie, bez dodatkowych wtyczek), a następnie udostępnić takie “gryzmoły” pocztą lub za pomocą serwisów społecznościowych.


(kliknij, aby powiększyć)

Oczywiście, w Spartana wbudowana jest również Cortana, która w każdej chwili może postanowić coś podpowiedzieć podczas przeglądania stron www. W ramach demonstracji pokazano stronę restauracji i pomoc Cortany w znalezieniu menu, czy informacji o składnikach potraw. Niby nic odkrywczego, gdyż wszystko to można odnaleźć i dziś bez pomocy jakichkolwiek asystentów, ale dla “niedzielnego” użytkownika komputera może to być przydatne.

Spartan posiadać będzie też specjalny tryb do czytania, który już dziś można zobaczyć w akcji na telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Dodatkową możliwością tego trybu jest możliwość zapisywania treści stron offline, aby móc uzyskać do nich dostęp później, kiedy nie będziemy mieli dostępu do sieci, np. w samolocie.


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu
 
 » Windows jako usługa
 » Uniwersalne aplikacje
 » Wszechobecna Cortana
 » Project Spartan
 » Xbox Live i Game DVR
 » Sprzęt – niestety, brak nowych Lumii
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »