Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu
    

 

Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu


 Autor: Przemysław Rel | Data: 22/01/15

Sprzęt – niestety, brak nowych Lumii

Jedną z oczekiwanych demonstracji sprzętowych było pokazanie nowego telefonu z rodziny Lumia, wielu spodziewało się pokazu któregoś z wyższych modeli. Niestety, takiej demonstracji zabrakło, dostaliśmy jedynie zapewnienie, że nowe Lumie, w tym model flagowy, pojawią się w tym roku.

Co zatem pokazano? Jednym z urządzeń był specjalny wyświetlacz przeznaczony do firmowych pomieszczeń konferencyjnych. Przeprowadzanie szkoleń, konferencji ma być ułatwione dzięki urządzeniu wyposażonemu w kilka kamer, głośników i super czuły ekran dotykowy o rozmiarach 84 cali i rozdzielczości 4K. Oczywiście, ów “telewizorek” działa w całości pod kontrolą Windows 10.


(kliknij, aby powiększyć)

Ciekawsze było drugie urządzenie będące połączeniem rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Są to specjalne okulary HoloLens, dzięki którym możliwe stały się poniekąd... hologramy. Sprzęt używa nie tylko dedykowanego CPU i GPU, ale także HPU – specjalnego procesora obliczającego pozycję użytkownika, elementów otaczającego świata oraz trójwymiarowych modeli. Windows Holographic to zestaw API, który będzie wbudowany w każdą wersję Windows 10.


(kliknij, aby powiększyć)

Z HoloLens skorzystać w okolicach wakacji ma NASA, a dokładniej Jet Propulsion Laboratory. Windows Holographic będzie służył do wizualizacji powierzchni Marsa, pozwalając naukowcom lepiej przyjrzeć się planecie.


(kliknij, aby powiększyć)

Wszystko brzmi wspaniale, a filmy przedstawiają coś, co naprawdę wygląda jak science fiction, ale... podobne materiały mogliśmy zobaczyć przed premierą Kinecta, którego możliwości nie do końca pokrywały się z podobnymi wcześniejszymi zapowiedziami. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej ;)Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd Windows 10 na podstawie konferencji Microsoftu
 
 » Windows jako usługa
 » Uniwersalne aplikacje
 » Wszechobecna Cortana
 » Project Spartan
 » Xbox Live i Game DVR
 » Sprzęt – niestety, brak nowych Lumii
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »