Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Technologia Wireless N - test czterech routerów
    

 

Technologia Wireless N - test czterech routerów


 Autor: Skipper | Data: 05/10/09

Sprzęt - D-Link DIR-655


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Kolejnym otrzymanym przez nas do testów routerem jest D-Link DIR-655, przeznaczony do użytku domowego, obsługujący standardy 802.11n/g/b, zaawansowane algorytmy QoS i komplet standardowych zabezpieczeń wraz z WPS i konkurencyjnym WCN (Wireless Connect Now). Wbudowany czteroportowy przełącznik oferuje prędkość aż 1 Gbps. Z komputerem można go połączyć również przy wykorzystaniu złącza USB. Router ten jest przystosowany do pracy w sieciach osiedlowych dzięki łączu z Internetem przez kabel ethernetowy (RJ-45), lub z innymi sieciami, przy wykorzystaniu odrębnego modemu.

Jego wygląd może i nie zachwyca, patrząc na otrzymane przez nas produkty Linksysa, jest to jednak produkt stylowy, dość oryginalny kolorystycznie(w sprzęcie komputerowym nad bielą dominuje raczej czerń i srebro), można powiedzieć, że całkiem ładny. Kształtem się nie wyróżnia, jest nawet typowy dla produktów Wireless N dzięki charakterystycznym trzem antenom, które są wymogiem technologii MIMO.

Konfiguracja DIR-655 to sama przyjemność. Odkąd D-Link zmienił layout stron konfiguracyjnych swoich produktów z wielkich, niebiesko-żółtych kółek zawieszonych w białej przestrzeni na ciepłe tabelki w pomarańczach i brązach, z mniejszą czcionką, całość stała się o wiele bardziej czytelna. Opcji konfiguracyjnych jest bardzo dużo, a wszystkie umieszczone dokładnie tam, gdzie powinny być. Router ten również jest wyposażony w kreator automatycznej konfiguracji, jednak nie jest on tak problematyczny jak w produkcie NETGEAR.

Router jako całość sprawia naprawdę pozytywne wrażenie, od wyglądu, poprzez konfigurację, aż do codziennego użytkowania, wszystko przebiega szybko i bezproblemowo.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Technologia Wireless N - test czterech routerów
 
 » Wstęp
 » Technologia
 » Sprzęt - NETGEAR DGN2000
 » Sprzęt - D-Link DIR-655
 » Sprzęt - Linksys WAG160N
 » Sprzęt - Linksys WRT610N
 » Sprzęt - Karty sieciowe
 » Testy - Programy diagnostyczne
 » Testy - Praktyka
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »