Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Technologia Wireless N - test czterech routerów
    

 

Technologia Wireless N - test czterech routerów


 Autor: Skipper | Data: 05/10/09

Sprzęt - Linksys WRT610N


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Drugim routerem udostępnionym nam do testów przez Linksysa jest prawdziwy potwór - dwupasmowy Linksys WRT610N. Jego moc tkwi w możliwości stworzenia więcej niż jednej sieci bezprzewodowej, przy czym nie są to sieci, jakie tworzy router NETGEAR, korzystające tylko z jednego pasma, lecz z dwóch. Daje to możliwość utworzenia dwóch sieci, korzystających z różnych pasm (jedna 2,4 GHz, druga 5 GHz). Dzięki temu komputery w tych sieciach, mimo, że podłączone do jednego routera, nie zabierają sobie nawzajem transferu, chociaż nadal mogą się ze sobą komunikować. Jeden komputer może wykorzystując pełne pasmo wysyłać dane, a drugi w tym samym czasie, korzystając z innego pasma, odbierać je z maksymalną możliwą szybkością. W teorii pozwala to na dwukrotny wzrost całkowitego transferu w stosunku do routerów jednopasmowych. Dzięki temu router ten jest rozwiązaniem dla wymagających użytkowników i znajduje zastosowanie tam, gdzie natężenie ruchu w sieci bezprzewodowej jest naprawdę duże.

Dopełnieniem jego właściwości bezprzewodowych jest wbudowany gigabitowy przełącznik Ethernet, możliwość bezpośredniego podłączenia dysku twardego, lub pamięci USB, potężny mechanizm QoS wspomagany technologią EON (Entertainment Optimized Networking), a całość łatwo skonfigurować dzięki Linksys EasyLink Advisor. Oczywiście WRT610N posiada standardowe zabezpieczenia, takie jak firewall, szyfrowanie WPA2, filtrowanie MAC itp., jak również technologię WPS. Router ten przeznaczony jest pod sieci osiedlowe.

Z wyglądu łatwo go pomylić z WAG160N, gdyż są prawie identyczne. WRT610N jest jednak nieco większy (szerszy) i a jego zewnętrzny "pierścień" prezentuje się nam w innym kolorze. WRT610N posiada również o jedną diodkę więcej. Jednak za projekt obu routerów na pewno odpowiada ten sam designer. Stylowo, nowocześnie, aerodynamicznie.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Technologia Wireless N - test czterech routerów
 
 » Wstęp
 » Technologia
 » Sprzęt - NETGEAR DGN2000
 » Sprzęt - D-Link DIR-655
 » Sprzęt - Linksys WAG160N
 » Sprzęt - Linksys WRT610N
 » Sprzęt - Karty sieciowe
 » Testy - Programy diagnostyczne
 » Testy - Praktyka
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »