Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Yamada Astra Stick - przenośny odtwarzacz MP3
    

 

Yamada Astra Stick - przenośny odtwarzacz MP3


 Autor: NimnuL | Data: 19/05/04

Wrażenia odsłuchowe

Info techniczne:

Player odtwarza pliki zarówno MP3 jak i WMA. Akceptowalny bitrate kodowania plików od 32 do 256kbps. Player odtwarza także pliki zakodowane ze zmiennym bitrate.

Nie zauważyłem by odtwarzacz odmówił odtworzenia jakichkolwiek plików mieszczących się w powyższych parametrach.

Dla systemów Windows 9x oraz ME wymagane są sterowniki dołączone na płycie. System XP wykrywa automatycznie urządzenie.

A teraz do sedna ...

Po stosunkowo pozytywnych odczuciach związanych z dokładnym przyjrzeniem się odtwarzaczowi, nie mam większych zastrzeżeń co do jego konstrukcji. Nawet słabe słuchawki nie mącą pozytywnych wrażeń. Czas więc podłączyć wszystko i przesłuchać kilka utworków. No i właśnie, w tym momencie czar prysł.

Słuchawki podłączałem do kilku innych urządzeń: Walkman SONY WM-EX404, wieża SONY RX50 i TV Panasonic. W każdym wypadku brzmiały tak samo, to znaczy słabo. Tony niskie były charczące i bardzo przesterowane. Dźwięk o średnich częstotliwościach nie brzmiał źle, natomiast tony wysokie pozbawione były dynamiki. Niestety, ale słuchawki są nie tylko niewygodne, ale również o bardzo słabych parametrach, kompletnie niedopasowane do pasma przenoszenia odtwarzacza 20Hz - 20kHz (dane producenta).

Po nieprzyjemnym starciu ze słuchawkami postanowiłem więc, że jakość dźwięku odtwarzacza sprawdzę na innych słuchawkach. Wybrałem zatem słuchawki Philips SBCHJ050, które zwykle mam wpięte w walkmanie. I tu kolejne rozczarowanie.

Trudno jest to opisać, ale postaram się by było to możliwie najbardziej obrazowo. W cichszych partiach utworu słuchać szmery i zakłócenia. Brzmi to jakby cyklicznie ocierająca o coś, szybko wirująca tarcza, połączona z brzękiem skrzydeł komara. Wydaje mi się, że to najlepiej opisuje dźwięk jaki jest słyszalny. Dźwięk ten nabiera wyższych tonów po naciśnięciu pauzy i staje się głośniejszy w momencie przeskakiwania na inny utwór.

Sytuacja taka jest niedopuszczalna i jest słyszalna praktycznie podczas całego utworu (o ile nie jest to szybki i głośny kawałek rockowy). Jest to słyszalne jako tło. Całość psuje dodatkowo fakt, że nie wszystkie utwory są odtwarzane poprawnie, mimo prawidłowego kodowania MP3. Cześć utworu była szarpana i dźwięk był bardzo szybko rwany.

W świetle tych niedopuszczalnych wad, nie widzę innego zastosowania tego playera, jak tylko przenoszenie danych, czyli funkcja zwykłego PenDrive’a.

Nawet nie biorąc pod uwagę (a trudno nie brać) powyższego mankamentu, to cena jaką należy zapłacić (449 PLN) za produkt Yamady jest zdecydowanie za wysoka. A szkoda, bo zapowiadało się dobrze.

PLUSY:
  + długi czas pracy na bateriach
  + podświetlenie wyświetlacza
  + atrakcyjny wygląd
  + ergonomiczna obsługa funkcji
  + możliwość używania jako PenDrive
MINUSY:
  - cena
  - trzaski i zakłócenia podczas odtwarzania muzyki i pauzy
  - słabej jakości słuchawki
  - niezbyt czytelny wyświetlacz
  - ubogie wyposażenie

poprzednia strona (Słuchawki)    -   następna strona (Wrażenia odsłuchowe)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Yamada Astra Stick - przenośny odtwarzacz MP3
 
 » Astra Stick 128MB
 » Słuchawki
 » Wrażenia odsłuchowe
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

UMAX Polska sp. z o.o.      UMAX Polska sp. z o.o.