Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Windows 8 - przegląd systemu przed wyjściem Bety
    

 

Windows 8 - przegląd systemu przed wyjściem Bety


 Autor: Przemysław Rel | Data: 07/02/12

Windows 8 - przegląd systemu przed wyjściem BetySystem operacyjny Windows, to dla niektórych synonim komputera. Choć każda nowa wersja wprowadza mniejsze lub większe zmiany w wyglądzie, interfejs wciąż wygląda znajomo... a raczej wyglądał. Windows 8 zrywa z tak wieloma rzeczami, do których przyzwyczailiśmy się przez lata, że można poczuć się trochę nieswojo. Najnowsze przecieki mówią już nie tylko o braku menu start, ale o całkowitym braku przycisku na pasku zadań! Wygląd nowego systemu to główny temat dyskusji na internetowych forach, ale zmiany sięgają znacznie głębiej. W oczekiwaniu na betę, nazywaną Consumer Preview, zajmijmy się tym, co już wiemy o najnowszym oprogramowaniu Microsoftu.

Wstęp

Wszyscy znamy system operacyjny Windows. Niektórzy bardzo chętnie korzystają z alternatyw w postaci Linuksa bądź urządzeń marki Apple z ich Mac OS i iOS. Bez wątpienia jednak, to Windows jest wciąż najpopularniejszy i najbardziej kojarzący się przeciętnemu człowiekowi z komputerem. Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się jednak o stopniowej utracie przez Microsoft utrzymywanej przez lata pozycji. Choć liczba użytkowników Linuksa nie wzrosła w jakiś zauważalny sposób (różne statystyki wciąż mówią o raptem kilku procentach), to coraz popularniejsze stają się alternatywne dla desktopów i laptopów urządzenia: tablety i smartphone'y. Moda ta jest tak silna, że w ostatnich miesiącach mówi się niemal wyłącznie o iPadach i iPhone'ach oraz o systemie Android.

Microsoft wraz ze swoim Windows Phone 7 ma ogromny problem by się przebić. Windows 8 to, przez wielu uważana za spóźnioną, próba wejścia na rynek tabletów i telefonów - czy to się uda? Czas pokaże. Póki co, nowa wersja okienek jest dość kontrowersyjna, głównie ze względu na swój interfejs, ewidentnie inspirowany Windows Phone, który obecny będzie nie tylko na tabletach, ale zastąpi całkowicie znane od 17 lat "menu start".

W ubiegłym roku wydana została wersja Developer Preview nowego systemu, skierowana do twórców oprogramowania. Dzięki tej wersji mieli zapoznać się oni z nowościami i nauczyć pisać programy korzystające z dobrodziejstw nowego ekranu startowego. W oczekiwaniu na wersję beta, tym razem nazwaną Consumer Preview, opiszemy o kilku rzeczach, których doświadczyć można już w wersji Developer. Zaktualizujemy ten artykuł po wydaniu wersji beta.

Na początku zajmiemy się najistotniejszymi zmianami, które zaszły "pod maską" nowej wersji systemu operacyjnego.


Struktura artykułu:

Wstęp

Pod maską
  • a) Szybkie bootowanie
  • b) Zmniejszenie zapotrzebowania na pamięć
  • c) WinRT
  • d) Pozostałe nowinki
Instalacja. Zmiany w instalatorze.

Pierwsze uruchomienie
  • a) Ekran startowy: pożegnanie z menu start, Metro / Immersive
  • b) Nowości na pulpicie: eksplorator ze wstążką, nowy menedżer zadań itp.
Podsumowanie
Zapraszam do artykułu.

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (Pod maską)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Windows 8 - przegląd systemu przed wyjściem Bety
 
 » Wstęp
 » Pod maską
 » Instalacja. Zmiany w instalatorze.
 » Pierwsze uruchomienie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »