Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Klawiatura dla wyczynowców - Zboard MERC
    

 

Klawiatura dla wyczynowców - Zboard MERC


 Autor: Spieq | Data: 23/05/06

Estetyka szaleńca

Estetyka ma być mocną stroną MERC-a, który już samym faktem ulokowania dodatkowego pada przyciąga wzrok łakomego wrażeń konsumenta. Gdy patrzymy na całość z góry, to rzeczą oczywistą jest, że o wyglądzie całości świadczy wspomniany wyżej gamepad, którego przyciski zwracają uwagę nie tylko nietypowym kształtem, ale i kolorem. Opis wyglądu zacznę od lewej strony klawiatury, czyli właśnie od pada.


(kliknij, aby powiększyć)

Lewa strona to nie tylko profesjonalne kontrolowanie sytuacji w grach, ale także nawigacja aplikacji multimedialnych. U góry znajduje się szereg przycisków służących do ustawiania natężenia dźwięku, jego wyłączenia, przystopowania, zmian w kolejce plików. Funkcjonalność klawiszy itp. zostanie opisana w następnym rozdziale. W tym przypadku ważne jest to, że grupa przycisków multimedialnych (oraz klawisza odpowiedzialnego za uaktywnienie sterowników) jest wykonana w zupełnie innej tonacji (szarawej) oraz posiada zupełnie inny kształt i wysokość niż te, tworzące razem klawiaturowego gamepada.

  
(kliknij, aby powiększyć)

Inna kolorystyka obowiązuje już samego gamepada, który wykonany jest w 3 kolorach – czarnym (dominujący), szarym (klawisze typu SCORE/Tab, VOICE/L.Alt) oraz w czerwonym (przyciski pozwalające się naszemu wirtualnemu pupilkowi poruszać). Całość wygląda ładnie, choć kolor czerwony nie jest jakimś moim faworytem.


(kliknij, aby powiększyć)

Środkowa strefa to pole tradycyjnej klawiatury QWERTY. Ta część jest najbardziej... ludzka. Żadnych udziwnień, otrzymujemy produkt (gwoli ścisłości – część sprzętu), po którym wiemy, czego się spodziewać. Klawisze wykonane są w ciemnej tonacji, choć przy nieco wnikliwszej obserwacji zauważymy, że przyciski Caps Lock, Shift, Ctrl, Win, Alt, Spacja, menu podręczne, Enter oraz znajdujące się u góry funkcyjne wykonane są w czarnym kolorze. Natomiast pozostałe przyciski (litery, znaki specjalne) mają ciemnoszary odcień. U góry, z lewej strony, znajdują się przyciski „propagandowe” Hot Keys, przenoszące nas na strony producenta (szary kolor klawiszy z czarnym nadrukiem; na szczęście ich zastosowanie domyślne można w każdej chwili zmienić). Centrum klawiatury stanowi wyraźne czerwono-białe logo Zboard o wysokości ok. 1mm (to integralna część całości). Warto dodać, że cała góra klawiatury wykonana jest w szarym, identycznym, jak w przypadku klawiszy multimedialnych, kolorze. Żaden estetyczny zgryz, całość prezentuje się zacnie.


(kliknij, aby powiększyć)

Prawa część jest wykonana w podobny sposób, jak środkowa. Dochodzi nam jedynie niebieski kolor, który w ten sposób grupuje klawisze standardowej części numerycznej. Kolor ten również znalazł się na przyciskach Num Lock, Scroll Lock, Pause (który w Winampie służy jako... przygłośnienie) oraz „X”, czyli zamknięcie jakiejkolwiek aplikacji funkcjonującej pod platformą Windows. Ciemnoszarym kolorem zostały wyodrębnione kursory. Nadruk na wszystkich klawiszach jest kontrastujący, a więc odczytamy go bez problemów (dotyczy to również niebieskiego koloru).


(kliknij, aby powiększyć)

Sama klawiatura wykonana została z odpowiednią dbałością (byśmy wiedzieli, za co płacimy). Nie ma żadnych zacieków, nic nie odstaje, nadruk wykonany jest dość profesjonalnie i raczej nie sprawia wrażenia rocznego kompana i „do widzenia”. Akurat w mojej prywatnej klawiaturze ten ostatni aspekt jest wykonany z większą pieczołowitością, ale nie ma mowy tu o jakiejś słabostce MERC-a. Kształt klawiatury jest opływowy, nie uświadczymy tu ostrych krawędzi (choć w przypadku klawiszy jest to oczywistą sprawą). Całość jest ładna, powinna się sporej części graczom podobać, dyskusyjną kwestią będzie jak zwykle kolorystyka (zwolennicy jasnych klawiatur będą niepocieszeni – nie ma innych motywów MERC-a). Gdyby nie czerwony kolor, klawiatura pewnie pod względem estetycznym otrzymałaby maksimum punktów. Każdy z nas tę kwestię oceni inaczej, ot i tyle.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Klawiatura dla wyczynowców - Zboard MERC
 
 » Wstęp
 » Gabaryty potwora
 » Estetyka szaleńca
 » Wygoda misia-pysia
 » Sterowniki i wykorzystanie MERC-a w grach
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »