Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
S P R Z Ę T
    

  Radeon 8500 -> FireGL 8800 ?
 Autor: Kris
 Data: 16/01/02


Jak zainteresowanym wiadomo, ATI po przejęciu FireGL przygotowuje karty dedykowane dla stacji graficznych. nVidia od dłuższego czasu przeznacza na ten rynek mutacje swoich układów oznaczane symbolem Quadro (produkcją zajmuje się ELSA). W związku z tym, że są to w zasadzie zmiany na poziomie sterowników (optymalizacja dla profesjonalnego oprogramowania graficznego 3D) a w cenie różnica do "domowych" GeForce jest dramatyczna to podejmowane są skuteczne metody łączenia dedykowanych dla Quatro sterowników ze stosunkowo tanimi kartami dla graczy. Jako, że zapowiadany ATI FireGL 8800 (8700) oparty ma być na układach R200 które zasilają również karty Radeon 8500 pozostaje otwarte pytanie czy możliwy będzie podobny mariaż jak w przypadku nVidia. Jak na razie wszystkie rozważania na ten temat miały charakter teoretyczny bo nie było ani kart, ani biosów, ani sterowników. Ostatnio "wyciekły" do sieci wczesne sterowniki FireGL 8800 więc można posunąć się krok do przodu. Po modyfikacji inf'a można je spróbować zainstalować na kartach R8500. Jako, że nie jestem osobiście zainteresowany tym tematem, ale uczestniczyłem w kilku dyskusjach poruszających ten wątek to ograniczyłem się do krótkiego testu samego drivera OpenGL (podmiana pliku dll) w Windows XP. Beta sterowniki NT dla FireGL noszą oznaczenie 3008 a porównałem z 6011. Najpierw spróbowałem w grach spodziewając się spowolnienia podobnie jak w przypadku Quadro.

Różnicę w wynikach rzędu 20% już trudno nazwać pomijalną. Na zrzutach Informacji drivera Quake3 wygląda to tak:

  

Jak już nie raz pisałem nie mam i nie używam oprogramowania do tworzenia grafiki 3D więc ograniczyłem się do SpecViewPerf 6.1.2

Tu już widać większe różnice. Niestety nie potrafię zinterpretować tych wyników bo się na tym nie znam. Wygląda na to, że sumarycznie jest wydajniej. Jedyny sensowny komentarz jaki miałem okazję przeczytać to : "Maya dostała skrzydeł ale stosować tych sterów w aktualnej wersji się nie da bo sieją zbyt dużo błędów". To chyba zamyka na razie temat. Przynajmniej do czasu kiedy się pojawią docelowe drivery i okaże się czy przyczyną tych błędów nie są np. zmiany w samym hardware.

Download:
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. 8500->9700 (autor: Czuczu | data: 18/01/03 | godz.: 20:34)
  A może by tak zainstaloweać stery z radka 9700 i inne takie tam modyfikacje porobic?? hihi :-)

 2. professional writer (autor: davegerber | data: 7/01/19 | godz.: 21:20)
  much gratitude to you for sharing this vital information..and I believe you wouldn't perceive any issues me using your data in my development ask about with https://www.domyhomework4me.net/ investigation help

 3. thesis writing (autor: Adriantoth | data: 15/02/19 | godz.: 12:11)
  A decent blog dependably thinks of new and energizing data and keeping in mind that understanding I have feels that this blog truly has every one of that quality that qualifies a blog to be a decent one.
  https://writeversity.com/


 4. Posiada szereg cech (autor: Kiodlps-Nie uaktywniony | data: 27/09/22 | godz.: 06:20)
  Posiada szereg cech, które wyróżniają ją spośród innych kart w swojej klasie. Na przykład ma 256-bitową magistralę, co pozwala jej działać https://iogamesio.org szybciej niż inne karty w swojej klasie. Posiada również wysokowydajny silnik wideo, który pozwala na uruchamianie gier w wyższych rozdzielczościach i szybkościach klatek https://wordlewebsite.com niż inne karty w swojej klasie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL