Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 102331 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pomocy...Partycje... , steve 17/12/01 07:46
Co może być przyczyną takiego zachowania komputera:
HDD został podzielony na 4 partycje. Po uruchomieniu komputer zachowuje się bardzo niestabilnie, tzn. albo się zawiesza, albo sam resetuje. Po resecie okazuje się, że zniknęły ostatnie dwie partycje. Zostały tylko dwie i puste miejsce po usuniętych. Utworzenie 3 partycji powoduje to samo (trzecia wykorzystuje całe wolne miejsce HDD). Dopiero pozostawienie 2 partycji (druga została poszerzona o całe dostępne miejsce na HDD) zaowocowało stabilizacją systemu. Win 98 już się nie wiesza i nie resetuje.
Co się dzieje? Dlaczego?
Mój blaszak to Asus P2B, 128MB RAM, HDD IBM 38GB, Viper V550 16MB.

Pozdrawiam
Steve

"...Mówić można z każdym,
rozmawiać - mało z kim..."

  1. hmm... , GULIwer 18/12/01 13:28
    nie wiem co to może być, ale z partycjami, miałem problemy na swoim 40GB U5 pod Win98FE czasmi znikały :( albo sie blokował dostęp do plków, po przejściu na Win2k problem sie juz nie poajawił a szukają SP2 do Win2k natknałem się na stronie http://www.komputerswiat.pl/...prawki_windows.html na łate do Win98FE coś zmieniajacą w pracy z dyskami <32GB. Chociaż dziwna prawa że z 2 partycjami działa ???
    Moze tak na zaś zaktualizuj bios w mo'bo, sprartycjonuj hdd jakimś innym progzem (może użyjesz ibmowskiego DiskWizarda www.storage.ibm.com ) sam juz nie wiem
    pozdr.
    GULIwer happy DTLA user

    I'm only noise on wires

  2. Partycje, partycje, ......... , fatal 18/12/01 22:24
    no to rzeczywiście masz problem. Ale poważnie!
    1. Czy masz kręcony komp? Bo jeżeli tak, to ustaw go nominalnie (z fabrycznymi ustawieniami).

    2. Jeżeli nie, to jest to albo wina płyty głównej (kontrolera dysku IDE) lub może także przyczyną tego jest złe połączenie dysku z płytą główną (sprawdź połączenia zasilania i taśmy)

    3. Sprubuj zrobić tak:
    a) załóż partycję podstawową na rozmiar 5 GB (i ją uaktywnij)
    b) załóż na pozostałą część dysku 1 partycję rozszerzoną
    c) na tej partycji rozszerzonej załóż wedle uznania (np. 3 lub 4) partycje logiczne.

    po założeniu partycji w czystym dosie sformatuj je i zainstaluj system. Powinno pomóc. Jeżeli nie, to prawdopodobnie cosik jest nie tak z płytą główną lub może cosik nie tak z zasilaczem (za mały?).

    Nikt nie jest samotnym mając ......
    gumową kaczuszkę ;)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL