Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58

 Dzisiaj przeczytano
 7764 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Win2k i udostępninianie katalogów , GULIwer 23/12/01 11:08
Dobra wiem że było, ale albo ja źle szukam albo sam już nie wiem co :((
Siedze nad tym od wczoraj i nawet już wymęczyłem jedengo z boardowiczów na gg ale nic rześmy nie zdziałali
Krótki opis sytuacji, w naszej sieci każdy ma swoje stałe IP widziane z zew. (ale to chyba nie problem różnice są tylko tam gdzie 'y' x.x.x.y) taką sa maske podsieci 255.255.255.192 i nawet takie same sieciówki. Są dwie grupy robocze ja należe do jeden ale jak przestawiałem na drugą to też nic nie było
Chodzi mi o to abym ja był widziany w sieci i żebym widział innych. Znajomi z 98 lub Me widzą innych a ja nic (żesz ..... co mnie podkusiło na 2k) (szukałem w archiwum mało było i jakoś niezrozumiale dla mnie o jakichś '$' przy udostępnianiu, tutorial o XP też przejżałem ale 2k nie ma simple shared folders, grupe dyskusyjna do której znalazłem adres w archiwum tez przejżałem i NIC)
We właściwościach sieci mam:
- Klient sieci M$ Networks (lokalizator systemu Windows)
- Udostępnianie plików i drukarek w j.w. (brak możliwości zajżenia)
- Protokół TPC/IP (wsio automatic) ale nawet jak wpisywałem swoje IP, bramke, maske to się nic nie działa

Jakby ktos mi mógł wytłumaczyć tak krok po kroku co ma zrobić
moge sobie pinga do nich puścić, na Lanchacie pogadać ale w sieci ich ani mnie nie widać :((
pozdr.
zdesperowany GULIwer

I'm only noise on wires

  1. Doinstaluj, , Robin 23/12/01 12:20
    protokół NetBEUI. Powinno pomóc.

  2. Ja też to mam , Tony Soprano 23/12/01 13:30
    i czasami chodzi czasami nie. ;(( Również mamy sieć i chyba ze 100 Userów ale w ogóle z niej nie korzystam więc problem olałem ;( Mi też jest pomoc potrzebna...
    Po,

  3. add , GULIwer 23/12/01 14:50
    dodanie netbeui spowodowało to że zobaczyłem siebie w otoczeniu sieciowym,
    of coz Win2k jest z SP2
    aha przesyąłnie plików przez Lanchat działa
    katalog mam udostępniony dla wszsytkich + gość

    I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL