Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedelek 18:28
 » emigrus 18:27
 » wrrr 18:26
 » Artaa 18:16
 » jablo 18:13
 » HetmaN72 18:13
 » waski 18:12
 » globi-wan 18:08
 » Kelso1 17:48
 » KHot 17:47
 » alkatraz 17:38
 » piszczyk 17:24
 » 5eba 17:24
 » maddog 17:21
 » ulan 17:14
 » @GUTEK@ 17:12
 » hokr 17:09
 » Menah 17:03
 » Venom79 17:03
 » Star-Ga-T 16:56

 Dzisiaj przeczytano
 41306 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

"Internet Via The Sky" #2 Nadal nie wiem czym to sie je :(( , Godmaker 25/12/01 21:58
Witam
Razem z kumplami mamy zamiar zbudować LAN na 5 kompów + 1 nazwijmy go umownie "serwer"
Narazie do owego serwera podpięta jest radiówka i 3 kompy
Radiówka teoretycznie ma 115 czy 128kbps (nie wiem dokładnie) ale to i tak za mało na 5 klientów nawet gdyby wyciągała swoją teoretyczną przepustowość.
Naczytałem się ostatnio o internecie z satelity i stwierdziłem że "takie cuś" byłoby niemalże idealne do naszej sieci ale... zawsze jest jakieś ale....
W przeczytanych recenzjach, artykułach etc. i znalazłem wiele sprzecznych opinii dotyczących nie tylko sprzętu i operatorów ale także ogólnie sensowności zakupu takiej usługi.
Interesuje mnie czy taki kanał zwrotny będzie działał razem z radiówką jako "wyjście na sieć" np. czy nie będą sie wzajemnie zakłócać ?
- Czy można korzystać z programów P2P (KaZaA, Direct Connet etc.) ? Tu napotkałem najwięcej sprzeczności w opiniach. Jedni twierdzą że można inni że nie.
- Jaki sprzęt (Karta DVB) i operatora wybrać ? Podobno EON nie jest dobrym wyborem
- Czy w naszym przypadku takie rozwiązanie w ogóle ma sens ???

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i opinie
Wiem że się powtarzam (Pozdro deadly)

...:::| Think for yourself |:::...
...:::| Question authority |:::...

  1. IMHO , PKort 26/12/01 10:22
    to nie warto się pchać w Internet Via The Sky. Strasznie dużo to kosztuje i zamiast inwestować w takie coś może warto byłoby ponegocjować z providerem radiówki, żeby Wam zwiększył przepustowość?

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    1. no cóż... , Godmaker 26/12/01 19:39
      koszt radiówki ok 500kb liczony jest już w tysiącach zł a to troche za dużo Na SDI nie ma szans
      a co do kosztów satelity to podobno wcale nie są takie wysokie
      Abonament roczny w EOL to jakieś 800stówek tylko że z tego co słyszałem EOL nie jest rewelacyjny
      Narazie każdy radzi mi co innego :(

      ...:::| Think for yourself |:::...
      ...:::| Question authority |:::...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL