Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21

 Dzisiaj przeczytano
 7360 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

do szpecow od kart dzwiekowych! , Olo 30/12/01 21:29
Witam!

Mam pytanie - czy orientuje sie ktos w nastepujacej kwestii: poszukuje karty dzwiekowej ktora DOBRZE BRZMI i najlepiej nie kosztuje kosmicznych pieniedzy. Nie interesuja mnie efekty 3D, szmery bajery, korektory i inne pierdoly. Wymagam za to dopracowanych przetwornikow AD/DA (glownie DA) i prawidlowo dzialajacych filtrow antyaliasingowych. Z czym jak sie zorientowalem jest powazny problem. Zeby go zauwazyc wystarczy zrobic MP3ke z jakiegos ostrzejszego kawalka przekonwertowanego na 22kHz i puscic go w Winampie. Od razu wylazi piasek na wysokich tonach taki ze uszy wykreca (sprawdzalem na SB Live1024, Yamaha724 i Vortexie1). Zjawisko wystepuje tez przy innych czest. probkowania (32, 44 i inne) i latwo je pomierzyc za pomoca analizatora widma co jawnie dowodzi ze dla producentow kart wazne sa "mozliwosci" (bo oszalamiajac szara mase uzytkownikow daja duza ka$e) a dopracowanie przetowrnikow i filtrow juz nie bo kto to zauwazy? Niestety ja zauwazylem i szukam czegos co nie bedzie kaleczyc mi uszu. Czy w ogole istnieje jakas karta ktora ma prawidlowo dzialajace filtry? A moze jest jakis audio player ktory w locie konwertuje probki do zadanej wyzszej czestottliwosci probkowania (np. 44 lub 48kHz)??? Na pewno cos w tym kierunku probuje robic MusicMatch Jukebox bo na nim 22kHz pliki brzmia jeszcze jako tako, za to Winamp, WMPlayer i Quintessential Player niestety daja po uszach.

        
    All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL