Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:27
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 12250 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

KT7, nowe biosy i zwisy - moje doswiadczenia ;))) , pachura 16/05/01 00:00
Jakie byly objawy?
- kazdy BIOS >= WZ wywieszal Winy. Niebieski ekranik "Exception E0 in VPICD(01).VXD";

Co sie okazalo?
- ze to karta muzyczna (Genius SoundMaker 3DJ - stare truchlo na ISie) - nagle dostaje konflikty;

Co trzeba bylo zrobic zeby pracowac na nowym BIOSie?
- zwolnic przerwanie IRQ 5 - np. wywalic drukarke albo GeForce'a ;))). Albo nie korzystac z dzwieku. Bieda!!!

Co zrobilem?
- wrzucilem z powrotem starusienkiego BIOS-a UL - i wszystko chodzi cacy, zadnych konfliktow, muza, drukara, wszyscy milo wspolzyja.

I czemu to tak...?

My config: WIN98SE, Duron 700 niepodkrecany, 128 DIMM @ 100mHZ, ABIT KT7, mostek 686A, Genius SoundMaker 3DJ @ ISA, GeForce2MX, tuner AverTV, laser, najnowsze 4-in-1, etc. etc.

  1. heh , McArra 16/05/01 06:27
    ja zawsze na kazdej plycie ustawiam wszystkie przerwania recznie, auto jest dobre ale jak masz grafike i tyle, ale jak ja mam 4-5 urzadzen PCI to nie ryzykuje ze plyta majac 256 kilo kodu cos sensownego wymysli ;-). Ponadto lubie (takie przyzwyczajenie) jak grafa jest na IRQ11, muza na IRQ10 (sblive!) itd. USB, sieciowka, tvtuner, ACPI (IRQ7). Rezerwuje dodatkowo IRQ3 na modem ISA oraz IRQ5 na emulacje sb16 w sblive! i wtedy nie mam niespodzianek po zmianie biosu. KAZDY bios jaki mialem (teraz mam 4-ty z kolei) nie powodowal zadnych problemow, a bios zmieniam, bo lubie miec zawsze najnowsza wersje. To ze na UL chodzi ci karta itd. a na WZ o strzalu nie chce to znaczy ze chlopaki zmienili mikrokod dotyczacy detekcji urzaden, kolejnosc wykrywania itd. moze 80% plyt to pomoglo, Tobie niestety nie, wiec pozostaje zrobic to recznie, jesli genius jest ISA to zarezerwuj mu przerwanie i nie bedzie zadnych konfliktow, jesli na PCI to nadaj mu jakies wolne...

    Pozdrowienia

    ---McArra---

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL