Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 13:38
 » Elektron 13:34
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72093 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Klejenie pentaka... Co Wy na to? , burz 29/05/01 14:30
Jednym z większych problemów o/c jest odprowadzenie ciepła z procka. Struktura PIII jest na tyle mała, że styk z radiatorem wydaje się nie wystarczający - dostrzegł to nawet Intel (P4).
Chodzi mi po głowie taka operacja: a gdyby tak zamiast pasty termoprzewodzącej użyć po prostu kleju termo, i to w większej ilości, aby "oblał" czipa z czterech stron, powiększając tym samym jego powierzchnię styku z radiatorem...
Co Wy na to? A może ktoś już to "przetrenował"?
pozdr. burz

___

  1. podeślij mi swój egzemplarz... , PrzeM 29/05/01 15:00
    ...a zrobię Ci wspaniałą powłokę z Poxipolu :)))))
    pozdrówa,
    Przemek :)))))))))

    PrzeM

    above the mind - powered by meat...

  2. propozycja wyglada sensownie , Olo 29/05/01 15:07
    ale jakos nie chce mi sie swojego pentaka przyklejac na stale. Za to przy montowaniu radiatora nie zalowalem pasty termoprzew. Jest z 10 x wiecej niz by wystarczylo aby zapewnic styk termiczny.

  3. hmmm , Lancer-Redakcja 29/05/01 16:25
    coz - z niektorych zrodel zblizonych do ksiazek z fizyki wiemy ze ilosc odprowadzonego ciepla zalezy od:
    - roznicy temperatur
    - WIELKOSCI POWIERZCHNI wymieniajacej
    - predkosci odbierania ciepla przez otoczenie (tu wielkosc przewiewu powietrza).
    Byloby bardzo fajnie odebrac cieplo i z powierzchni bocznych jadra, ale powierzchnia tych krawedzi jest raczej nikla w porownaniu z powierzchnia czolowa i obnizenie temperatury byloby raczej niewielkie. Tu moznaby wysnuc wniosek ze a gdyby tak od spodu...

  4. ale , Bogdan 29/05/01 17:11
    Pasta termoprzewodzaca ani takowy klej nie maja lepszej przewodnosci cieplnej o stali (radiator) ,chodzi o to, ze lepirj przewodza cieplo niz powietrze (w sumie izolator). Pasta ma wypelnic szczeliny (raczej szczelinki) miedzy prockiem i radiatorem. Uzycie zbyt duzej ilisci pasty pogarsza chlodzenie.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL