Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 14134 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Powialo "lama" - Jak zainstalowac boot sector na HDD ? , Doczu 8/06/01 19:32
Kurde. Zainstalowalem sobie bootloadera (Xosl 1.1.5 czy cos takiego), i jako analfabeta jezykowy (angielski) niechcacy wywalilem boot sector, co po odinstalowaniu wspomnianego Xosl objawia sie tym, ze komputer nie startuje z HDD :(( Pomaga jedynie dyskietka startowa. Niestety przeniesienie plikow systemowych na HDD nie daje efektow w postaci uruchomienia komputera. Po ponownym zainstalowniu "Xosl'a" komp startuje normalnie. Co to moze byc?
Czy rzeczywiscie nie mam boot sectora ? Jesli tak, to co zrobic, aby komputer normalnie dzialal (oczywiscie bez pomocy Xosl'a).
Zna ktos moze podobny problem ?
Wdzieczny bede za info.
Pozdr.

  1. Rzecz jest prosta: , sebtar 8/06/01 19:46
    uruchamiasz z dyskietki, wchodzisz na c: i piszesz fdisk /mbr i stary dobry fdisk ci otdworzy prawidłowy bootsektor. Zakładam, że masz Win98 bo w Win2k to nie wiem.

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

    1. Jest tak: , PKort 8/06/01 20:48
      odpalasz kompa z dyskietki Win98, uruchamiasz fdisk'a, sprawdzasz partysje, czy są w porządku, ustawiasz aktywną, wychodzisz, uruchamiasz fdisk /mbr.
      Pod Win2K uruchamiasz Win2K z płytki, wciskasz F2 przy "Automated System Recovery" i to powinno zadziałać, ale nigdy tego nie robiłem, więc gwarancji nie daję.

      Heavy Metal or no metal at all
      whimps and posers - Leave the Hall !!

  2. Dziekuje Panowie , Doczu 8/06/01 21:15
    J.w.
    Pozdr.

  3. Hurrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!! , Doczu 8/06/01 21:32
    Wszystko wrócilo do normy. Wielkie dzieki. A swoja droga ten "fdisk" niejedno potrafi. Znacie moze jakas stronke z takimi "wizardowskimi' sztuczkami, ewentualnie z roznymi tipsami Dos-owymi ?
    THX.
    Pozdr.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL