Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ngP 07:29
 » PrzeM 07:29
 » NimnuL 07:28
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10
 » Kenny 06:03
 » KHot 05:43
 » @GUTEK@ 05:26
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07

 Dzisiaj przeczytano
 37759 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

win2k+linux+...boot sector , nemo 13/06/01 10:45
witam,
na pierwszej partycji mam win2k na drugiej linuxa,
niestety okazalo sie,ze na chwile potrzebny mi jest np.win95
i boje sie teraz, ze przy instalacji nabroi i bedzie odpalal sie tylko win95, ja to zrobic by dalej miec wybor miedzy win2k a linuxem a win95.
a moze nie bedzie problemu, ale cos mi sie wydaje,ze bedzie
Raczej nie chce mi sie wszystkiego instalowac w kolejnosci win95>win2k>linux
pozdro
j.

  1. oj będzie, będzie. , PKort 13/06/01 11:35
    Win95 standardwo nadpisuje boot sector. Tak więc będzie sie bootował tylko do Windowsa.
    Zakładając, że używasz LILO i masz CDka z linuxem, zrób tak:
    1. Instalujesz Win95
    2. Uruchamisz linuxa z CDka
    3. montujesz partycję linuxową
    4. chroot
    5. edytujesz lilo.conf
    6. lilo
    7. wracasz do roota na CDku, odmontowujesz partycję linuxową, reboot
    Voila!

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    1. dzieki serdeczne... , nemo 13/06/01 13:26
      wieczorem powalcze!

    2. pomysl sredni , Yoghurt 14/06/01 02:37
      dwie sprawy, win95 nadpisuje MBR a nie bootsector (mbr jest bootsectorem ale nie kazdy bootsector jest mbr wiec roznica jest zasadnicza). Sposob podany przez PKORTa jest dobry dla kogos kto instaluje winde raz na pol roku (jest ktos taki?). Ktos kto to robi czesto powinien umiescic lilo w bootsectorze partycji linuxowej a nie mbr (zeby go windows nie napisywal podaczas instalacji) a pozniej po instalacji windy zmieniac aktywna partycje na linuxowa. Jak pierwszy raz instalowalem linucha zrobilem tak jak mowi PKort ale bardzo szybko sie przekonalem ze jest to sredni (zeby nie powiedziec zly) pomysl. A w ogole to polecam poza lilo korzystanie z PQboot (fajowy programik i bardzo ulatwia zycie

      root is a state of mind

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL