Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48
 » Chrisu 21:40

 Dzisiaj przeczytano
 48301 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pamięciii , Art 5/07/01 17:57
Witam,
Mam pytanka:
1. jaki program potrafi prawidłowo odczytać wartości CAS i RAS ustawionych dla pamieci?
2. czy któryś z Was bordowicze zetknął się z pamięciami sdram MDT pc133 (takie z szachownicą na kościach) i zna ich jakość?
3. na Solteku KAV jest mozliwość ustawienia opóżnienia CAS dla pamięci z 3 na 2 ale w praktyce pod SANDRĄ nie daje przyśpieszenia czyżby to tylko atrapa?
Proszę o wskazówki,
Pozdrawiam,
Art

Art "...Srebrny w mózgu chip
wolnym czyni mnie gdy zespolony z
maszyna dostrajam sie..."

  1. Odp. , Lancer-Redakcja 5/07/01 18:46
    1. CPU Cool odczyta FABRYCZNE parametry pamieci, lacznie z czasem dostepu. Dane autentycznie obecnie ustawione odczyta Sandra, ale pod warunkiem, ze plyta na to pozwala.
    2.Tak. Ale roznie dzialaja. Niektore chodza na 166, inne na 154, inne "tylko" na 140 (wszystkie oczywiscie 2-2-2)
    3. Na Solteku mozna przestawic CAS na 2, ale innych parametrow niestety nie (CAS to RAS itp.).

    1. RAS , Chavez 5/07/01 21:30
      co to jest,ze tak spytam?i co daje ustawienie cas to ras?

  2. RAS, CAS i inni... , Vertus 5/07/01 22:58
    CAS Latency - jest to parametr, który określa czas dostępu do kolumn Twojej pamięci RAM. Im nisze opóźnienie ( latency) tym komputer może częściej i szybciej odwoływać się do pamięci po różne fragmenty informacji. Standardowo SDRAM jest przystosowany do pracy na CAS 3, ale niektóre mogą pracować stabilnie na CAS 2. Można także kupić pomięci SDRAM o specyfikacji CAS 2, ale za wyższą cenne. Zmiana opóźnienia na nisze jest formą overclockingu, więc polecam wykonanie testu stabilności systemu.

    RAS to CAS Delay - parametr określający ilość czasu pomiędzy komendą uaktywnienia wiersz, a komendą zapisz/odczytaj. Im mniejsza wartość tym szybsze działanie systemu.

    RAS Precharge Time – parametr ten określa liczbę cykli potrzebnych do odświeżenia ładunku. Nisze ustawienie przyspiesza system, ale jest ryzyko utraty stabilności.



    pozdro
    Vertus

  3. Co to są... , Umek 6/07/01 00:29
    "kolumny mojej pamięci", "komenda uaktywnienia wiersz", "odświerzenie ładunku"?
    Sorki za lamerskie pytanie...

    1. Naprawde dlugo by tlumaczyc: , Vandergaart 6/07/01 00:47
      http://www.lostcircuits.com/advice/bios2/6.shtml oraz nastepne

      Oh the sisters of mercy - they are
      not departed or gone...

      1. a może łatwiej , GULIwer 7/07/01 00:32
        polskie tłumaczenie fajnego artykułu znajdziesz na B3D póki 2 części

        I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL