Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » ngP 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48
 » Chrisu 21:40

 Dzisiaj przeczytano
 48037 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

kolejny raz Win2k(udostępnianie) , walczy 6/08/01 10:37
chodzi o to że nie można założyć hasła na udostępniany katalog tak jak w Win9x, można oczywiścia pozwolić na dostęp określonym userom z określonymi prawami, ale nie można założyć hasła
help !!!!

...brzydki jak noc ale za to nadrabia
brakiem inteligencji...
...nie mam na nic czasu....

  1. i tak ma być :) , ili@s 6/08/01 11:26
    to jest zaleta NT :)
    nie ominiesz autoryzacji

    1. kurcze, chciałbym to jakoś ominąć , walczy 6/08/01 11:54
      robimy w firmie tzw spis komputerów z natury (konfiguracje), i wyniki zapisujemy w pliku w udostępnionym katalogu na kompie z Win2k będąc przy każdym z kompów w firmie, w tej chwili musieliśmy zrobić tak że użytkownik Wszyscy na pełne prawa do naszego kat. Jeśliby się znalazł jakiś grzebiący user to mogłby nam te pliki skasować, musi tak być bo ludzie są zalogowani na swoje konta i nie można ich przelogowywać bo mają w tle różne operacje, dlatego kurcze musi być dostęp Wszyscy z pełnymi prawami. Wygląda na to że w tej sytuacji Win2k jest mniej elastyczny od Win9x

      ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
      brakiem inteligencji...
      ...nie mam na nic czasu....

      1. Zrób to normalnie ... ;-) , ReMoS 6/08/01 19:55
        to znaczy nie dawaj uprawnień do katalogu "wszystkim" (dosłownie i w przenośni) tylko przypisz prawa dla wszystkich którzy z tego będą kożystać.
        W NT masz kontole nad plikami i katalogami - i właśnie na tym rzecz polega że to nie jest Wxx i możesz decydować co komu i na ile - a nie wszystkim.

        Napisz jak nieczujesz problemu to postaram CI sie (a myślę że inni też ;-)) dokładniej wyjaśnić.

        Nie ufaj każdemu, kto zawsze mówi
        uwierz mi.

        1. chodzi o to , walczy 7/08/01 08:23
          jak napisałem wcześniej musimy spisać konfig każdego kompa w firmie a jest ich ok.90 i jest tyle samo użytkowników czyli musiałbym konfigurować 90 dostępów do tego katalogu

          ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
          brakiem inteligencji...
          ...nie mam na nic czasu....

          1. to zostaje ci $ , ili@s 7/08/01 08:44
            udostępniasz katalog dla wszystkich, ale z $ na końcu
            nie będzie to udostępnienie widoczne w otoczeniu sieciowym
            trzeba podłączyć dysk z "pamięci"
            np katalog c:\kompy udostępniasz jako "kompy$"
            jak ktoś łazi z nudów po sieci to nie zobaczy takiego udostępnienia, mogą podłączyć tylko ci którzy o nim wiedzą :))))

            1. thx!! ili@s , walczy 7/08/01 09:47
              to rozwiązuje problem, widziałem tego dolara w NT i nie wiedziałem co to jest, niezły trik.

              ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
              brakiem inteligencji...
              ...nie mam na nic czasu....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL