Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 50362 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Lamerskie pytanie - drukowanie z pliku. , JE Jacaw 17/08/01 15:08
Pewnie dla wielu wyda sie to lamerskie, ale ja jakos nie mialem wczesniej stycznosci z tym problemem. Otoz mam w domu kompa bez drukarki i chce sobie tam cos wydrukowac do pliku, wiec tworze jakis plik *.prn zapisuje na dysk i niose do pracy w celu wydrukowania (oczywiscie drukarka w domu-wirtualna i pracy-fizyczna jest taka sama)... i tu zaczynaja sie schodzy.

Co mam zrobic, aby to wydrukowac? Bo gdy otwieram okno drukarki i probuje tam przeniesc ten plik to wyskakuje jakis komunikat o bledzie, ze z plikiem nie skojarzono programu.
Wiec co mam zrobic, aby to wydrukowac i chodzi o dwa przypadki, raz gdy drukarka jest podpieta bezposrednio do mojego kompa (np. przez LPT lub USB), a druga gdy jest to drukarka sieciowa.

Z gory dziekuje za pomoc.

Socjalizm to ustrój, który
bohatersko walczy z problemami
nieznanymi w innych ustrojach

  1. copy nazwa_pliku /b lpt1 , Ranx 17/08/01 15:21
    tak mniej wiecej to szlo

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. niedoczytalem , Ranx 17/08/01 15:25
    na usb nie wiem....
    a w sieci to nie wiem jak u ciebie ale u mnie winda tworzy port drukarki np 1xx.2xx.1xx.2xx (jak adres ip drukarki) i na ten port mozna wyslac ale to u mnie nie wiem dokladnie jak u innych
    pod nowelem widzialem drukarki sieciowe mapowane pod lpt1 2 3 i tak chiba tez mozna ale teraz nie pamietam jak
    pozdrowka

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  3. można też tak ... , ili@s 17/08/01 17:50
    zawsze we właściwościach drukarki jest napisane na jakim porcie jest podłączona. W windzie może to być np. \\10.165.174.2\hplj4
    lub
    \\server1\hpdj930
    polecenie będzie więc wyglądało tak:
    copy plik.prn \\server1\hpdj930
    lub na USB
    copy plik.prn USB_01: czy jak tam port jest nazwany we właściwościach drukarki.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL