Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Artaa 12:22
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28

 Dzisiaj przeczytano
 66461 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

1. USB, 2. Usypianie komputera , zeb 19/08/01 14:16
1. Dziś podłączyłem swoją drukarkę (HP 930) do kompa kabelkiem USB - wcześniej miałem LPT. Oczywiście znacznie poprawiła się szybkość komunikacji kompa z drukarką. Ale nasunęła mi się taka myśl. Czy za pomocą kabla USB można podłączyc dwa kompy ? Jest to pytanie czysto teoretyczne. Gdzieś kiedyś czytałem, że nie wolno tego robić. Czy ktoś z was wie jak jest to naprawdę ?

2. Już pisałem o tym jakiś czas temu. Chodzi o niemożność uśpienia kompa - wyskakuje komunikat, że nie można wstrzymać pracy komputera, bo nie pozwala na to program lub sterownik. Gdy pozamykam wszystkie programy (zostaje tylko explorer, systray) komunikat znów się pojawia. Mój konfig ECS K7VZA (v1.1), HDD IBM 40 GB, GeForce 2 MX 32 MB, 256 MB RAM, dźwięk na płycie, Win 98 SE, via 4in1 4.32, detonatory 6.50, ACPI w biosie enabled, w windzie poprawnie zaistalowane ACPI. Dodam, że kiedyś mogłem uśpić kompa. Sorry, że powtarzam to samo pytanie, ale jest to dla mnie bardzo ważne. Może ktoś jednak wie jak rozwiązać ten problem ? Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam Zeb

Zack

  1. 1 USB , Magnus 19/08/01 14:22
    Sa specialne kable PC2PC ktorymie da sie polaczuc 2 kompy. Wyglada to tak
    <wtyczka>-------------<pudelko>----------<wtyczka>
    W tym pudelku jest jakas elektronika. Kosztuje to ok. 100zl.
    Na nowych plytach Microstara jest wbudowany ten uklad z pudelka i na sledziu masz specjalne wyjscie do tego zwykly kabel USB taki jak do skanera i laczysz 2 kompy.

  2. Taki kabelek , gicio 19/08/01 14:56
    nazywa sie PC-Link i występuje w dwóch odmianach:
    1. Link 100 z oprogramowaniem w rodzaju eksplorera, ma pewne ograniczenia
    2. Link 200 połączone nim dwa kompy rozpoznają się jak na zwykłych sieciówkach

    Jak chcesz dokładnie znać parametry, to daj znać

    Jest dobrze, aczkolwiek nie
    beznadziejnie!

  3. Co do uspienia , gicio 19/08/01 15:01
    Używam programu RegCleaner i ma on między innymi dosyć dokładnie rozpracowaną obsługę autostartu (Alt Ctrl Del nie pokazuje wszystkich tasków). Będziesz mógł pokombinować z autostartem.

    Jest dobrze, aczkolwiek nie
    beznadziejnie!

  4. Ad.2 , adas 20/08/01 09:50
    Sprawdz czy wszystkie sterowniki sa zgodne z ACPI. Dotyczy to zwlaszcza starszych kart i niektorych niechlujnych producentow, ktorym sie czegos nie chcialo dopilnowac.
    Sluzbowy PIII 500 na BX "grzecznie zasypial" do momentu uzupelnienia go o SB64 AWE (biuro biurem, ale jakas muzyczka sie zawsze przyda). Teraz wyswietla taki komunikat.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL