Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:34
 » Zbyl 13:29
 » KHot 13:28
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 71533 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pytanko do posiadaczy karty graficznej Savage 4 oraz tunera telewizyjnego PixelView pak , koyakos74 20/08/01 18:47
czy na orginalnych sterownikach do karty creativ savage 4 wiesz sie wam telewizja.moze ktos zna sposob aby temu zapobiec(tylko nie interesuje mnie zmaiana sterow na s3 bo tak to wiem ze chodzi bez zarzutow)
pozdrowienia

  1. Hej posiadaczu karty graficznej Savage , sebtar 20/08/01 19:55
    może ty mi powiesz czy na tym da się uruchomić OpenGL i co to jest "metal"? Mam w notebooku coś, co nazywa się S3 Savage/IXw/MV i nie wiem co z tym począć?

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

    1. metal to... , Raist 20/08/01 20:40
      ...API, stworzone przez S3,(tak jak Glide przez 3dfx) w miare dobrze sprawdza sie w Unrealu i w grach opartych o ten silnik

    2. Open Gl jasne że się da... , Thadeus 20/08/01 20:41
      ... 32 bit kolor i kompresja tekstur. Metal jest zajebistym natywnym interfejsem 3D S3, jak zainstalujesz Unreala 1 to zrozumiesz o czym mówię i co mi tam Nvidia. Po strowniki zerknij na www.windows2002.prv.pl jest tam dostęp do Fachmanów poleczam 2.3, a jeszcze lepiej firmowe .35 a i zmień pliki Metal.dll na nowsze najlepiej 2030. Pod Unrealem zainstaluj patch 2.26, dodaje porządną obsługę ś i Nvidii. Co do chipu to nie powinno być z nim problemu są jakieś strowniki dla jakiegoś MV, czyli chyba do tego. A i zainstaluj S3Tweaka możesz ustawić co chcesz w opcjach karty, tylko że chyba najnowszy obsługuje MV.

      ...

      1. Ja mam Unreala Gold i w domu , sebtar 20/08/01 20:53
        na NVidii chodzi on bardzo dobrze (32bit, detail textures jest oparty albo na patchu 2.26 albo wręcz na UT bo ma podobne menu), ale chodzi mi raczej o OpenGL i Quake. A ten Savage ma tylko 8 MB, więc nie wiem...

        Demokracja to władztwo intrygantów,
        wybieranych przez głupców.

        1. I najgorsze jest to, ze nie mam pojęcia, , sebtar 20/08/01 20:56
          czy to coś to Savage 3 czy 4...

          Demokracja to władztwo intrygantów,
          wybieranych przez głupców.

          1. Zdaje się że jest to jakaś wersja oparta na Savage 4. , Thadeus 20/08/01 21:40
            Ale do końca nie jestem pewien.

            ...

    3. To jest najnowszy chip , Plum 21/08/01 08:22
      i uwaga jest on oparty na Savage 2000 -silnik 2d
      silnik 3d lekko zmodyfikowany S4
      tak czy owak na notebook'ach raczej nie gra się w gry 3d-no chyba że modne ostatnio RTS 3D.

      najwiekszy polski zaklad
      elektoniczny -
      fabryka lamp kineskopowych

      1. Ale da się ten OpenGL , sebtar 21/08/01 15:57
        czy nie ? I jakie sterowniki wgrać?

        Demokracja to władztwo intrygantów,
        wybieranych przez głupców.

        1. co ma sie nie dac? , Olo 22/08/01 10:13
          przecierz kazdy wspolczesny chip jest akceleratorem 3D wiec musi sie dac. Jakie sterowniki - chyba nie ma prawidlowej odpowedzi. Mam te karte juz 1.5 roku i w dalszym ciagu nie ma idealnych (i nie bedzie). Np. MaxPayne dziala prawidlowo tylko na niektorych sterownikach referencyjnych - a wtedy kaszani sie za to NFS5. Musisz poszukac, posciagac i poeksperymentowac, moim zdaniem nie ma innej mozliwosci.

  2. To proste , Plum 21/08/01 08:19
    zmień BIOS karty na 1.04.01
    Creative pisze o zlikwidowaniu kilku problemów w stosunku do pierwszego wydania BIOS'u m.in problem z tunerami.(jest to już trzecie wydanie ulepszonego biosu)
    Ale uważaj nowy bios obniża taktowanie karty o 10MHz.
    Sterowniki fachmana są zdecydowanie lepsze polecam ostatnią wersję (w stosunku do referencyjnych S3).

    najwiekszy polski zaklad
    elektoniczny -
    fabryka lamp kineskopowych

    1. hmmm..... , koyakos74 21/08/01 16:33
      ten bios juz dawno sciaglem i zainstalowalem do karty ale wlasnie nie dal spodziewanego efektu jakim miala byc poprawiona obsluga karty telewizyjnej :(((

      1. forget it ! , Olo 22/08/01 10:19
        Skoro karta tv dziala na steroach referencyjnych to dlaczego uparles sie na Creativa? Ta firma olewa klientow i ich prosby o update driverow, nie chce sie im pisac nowych wersji etc. Tez mam CL S4 (ale karty tv juz nie) i juz dawno wywalilem stery creative'a bo nic ciekawego nie daja a na innych (np.; ggghhh1.3) wiekszosc programow/gier/dem etc. dziala lepiej. Jedynie 3DM2001 przechodzi caly na sterach CL a na wiekszosci innych zwiecha. Ale po co mi 3DM ?

        1. Do karty telewizyjnej , Plum 22/08/01 11:33
          też są nowe sterowniki-poprawione przez producenta
          może warto je przetestowac ?
          Brdzo wazny jest tez chipset płyty głównej np do Alladina pokazały się nowe sterowniki usuwające problemy z tunerami TV ver.1.80

          najwiekszy polski zaklad
          elektoniczny -
          fabryka lamp kineskopowych

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL