Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » Magnus 22:59
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06

 Dzisiaj przeczytano
 51062 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki Linuch do malego serwerka? , Olo 4/10/01 20:08
Pytanie nie ma zadnego zwiazku z poprzednim poza tym ze tez dotyczy sieci. Chce postawic w firmie maly serwer ktorego zadaniem bedzie dzialanie jako serwer plikow oraz udostepnianie internetu (SDI, jak kochana "TPSA - disconnecting people" nam to zalozy) dla kilkunastu (koniecznie wybranych) komputerow w sieci. Zeby jakos to dzialalo chcialbym zrobic wlasne www-cache, ma tez dzialac serwer pocztowy, dhcp i na razie nie wiem co jeszcze (ale raczej niewiele wiecej). Nie chce miec problemow - ma byc stabilnie, z mala ilosci dziur wplywajacych na bezpieczenstwo - jaka dystrybucja/wersja linuxa umozliwi mi zrobienie tego w mozliwie dobry i latwy sposob? Mozna zalozyc ze admin (czyli ja) jest wzglednie zdolny acz leniwy, czytac w zasadzie umie (man, howto, etc.) ale nie jest maniakiem inetu i ma mnostwo innych rzeczy na glowie. Dlatego tez wchodza w gre rzeczy w miare malo skomplikowane i nie wymagajace ciaglej obslugi. Jesli linuch w takim wypadq nie ma sensu to wybijcie mi go z glowy i zaproponujcie inne sensowne rozwiazania.

  1. PLD , PKort 4/10/01 22:48
    Do tego najlepsze będzie PLD - szybkie, stabilne, bezpieczne. Ma tylko jedną wadę (albo zaletę - zależy jak spojrzeć) - zero wizardów/kreatorów - wszystko robi się ręcznie. Ale sam w domciu po pół dnia pracy zrobiłem taki serwerek od podstaw. Pełni dokładnie takie funkcje, jak wymieniłeś. I jakoś działa. Na uczelni router na PLD działa non-stop od ponad roku i nie miał ani jednego padu.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL