Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 68699 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Witam wszystkich .... , mod2 15/10/01 10:13
Czytuje ten board od paru miesiecy i wreszcie postanowilem wziasc udzial w sposob czynny:
1. Czy ktos wie jak przeprogramowac adres mac w karcie Realtek 8139 - moj internet provider pozwala miec tylko jednego pc-ta w sieci [ za kazdy nastepny + 40 PLN] a mam 2-gi komp i chcialem po prostu przekladac kabelek w razie potrzeby.
Pozdrowienia dla wszystkich -=mod=-

  1. Adres MAC jest nadawany przez producenta , exmac 15/10/01 10:24
    i nie można go zmienić.

    No to ustaw jakeś proxy i po sprawie...

    1. hmm , mod2 15/10/01 10:28
      ja wlasnie slyszalem ze mozna to jakos przeprogramowac - stąd moje pytanie; co do proxy - niestety zabraniają jakiegokolwiek udostępniania połączenia ...

      1. Można , exmac 15/10/01 10:34
        przeprogramować flash (w niektórych kartach), ale co ci to da ? Nie można mieć w sieci dwóch kart o takim samym adresie MAC. Nadal będziesz miał jeden komp podłączony do netu, tylko sekwencyjnie :))

        Zabraniają ?!! A jak to sprawdzą ???

        1. chcialem chociaż sekwencyjnie , mod2 15/10/01 11:03
          jak oni to sprawdzają - nie wiem ...

  2. zainstaluj na niej , ksiaze 15/10/01 11:48
    win NT4.0 w czasie instalacji zapyta cie czy chcesz zmienic adrs sprzetowy karty sieciowej i juz..;-)))

  3. Panowie....mac adres sprawdza robot w sieci (jesli jest takowy) , FRED 15/10/01 11:53
    poza tym mac jest unikatowy i nie da sie go przeprogramowac. Ale poprostu ustaw proxy na kompie z netem i udostepnij drugiemu PC. A to ze zabraniają to teoria.. sam mam na LANie 3 kompy i nikt mi nic nie udowodni bo na zewnątrz i tak kazdy pakiet wychodzi z mac adresem karty podpietej do zewnetrznej sieci. Polecam jako proxy VSOCKET.. daje mozliwosci polaczen LANowskich przez serwery DNS (wymagane przy niektorych java scryptach czatow)

    FRED
    bastard operator from hell

    1. Częściowo. , PKort 15/10/01 12:46
      Masz oczywiście rację z adresem MAC. Natomiast co do maskarady to się gruuuubo mylisz. Można ją wykryć, rozpracować, dowiedzieć się, ile jest za nią komputerów, jakie mają adresy MAC i takie rzeczy. Mój kumpel też udostępniał łącze na masq, ale kiedys mu przyszli smutni panowie i kazali odłączyć "te trzy komputery, które są podpięte oprócz jego komputera".

      Heavy Metal or no metal at all
      whimps and posers - Leave the Hall !!

  4. mea culpa... splycilem temat.. , FRED 15/10/01 13:14
    jednak by zrobic to co mowisz trzeba zainstalowac inteligentnego switcha lub podpiac urzadzonko ktore scanuje siec. W wiekszosci przypadkow robią tak tylko wtedy gdy mają problemy z siecią lub jakies podejrzenia. Za drogie to zabawki by je wszedzie instalowac. Swego czasu mialem taką sytuacje gdy moja siec byla scanowana pod katem "lewych" userow. Trwalo to tydzien.... i zadnych smutnych panow nie bylo :-)))...

    FRED
    bastard operator from hell

  5. a koega mod2 nie jest ... , Nero 15/10/01 15:07
    czasem z Łodzi???

    GG:344842

    1. hehe to samo , Kane 16/10/01 15:21
      mialem zapytac :)

      Pozdro Kane

  6. oj wy smutni panowie... , Aclî 15/10/01 16:33
    da się przeprogramować MACa karty sieciowej, sam to robiłem u siebie nie raz z tym że na Realtek'u 8029. Czynność podobna jest do tej jaką się wykonuje przy Update BIOS'u czyli wszystko z dyskietki startowej z odpowiednim programem aw drugim pliku tekstowym wpisuje się adres jaki chce :)

    .*°Pozdrawiam°*.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL