Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » 247 14:31
 » Dexter 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 75960 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Filmy DivX - problem z synchronizacją napisów (nie za krótkie) , 3kawki 16/10/01 12:40
Mam dość ciekawy problem, który pojawił mi się ostatnio
z kilkoma filmami w DivX:

czasami pliki z napisami, które można znaleźć na sieci
nie są zsynchronizowane z dialogami w kopii filmu,
którą posiadamy (napisy są wyświetlane
za wcześnie/za późno o kilka sek.). Wtedy stosuje
się odp. narzędzia, które przekonwertują plik z napisami
tak, że wszystkie dialogi będą odp. wyświetlane
poprzez dodanie/odjęcie wskazanej ilości czasu
z każdej linijki pliku z napisami.

To załatwia sprawę w większości wypadków.

Ale teraz problem:
czasami zdarza mi się znaleźć plik z napisami,
który nijak nie można dopasować do dialogów -
- np.: na początku filmu wszystko jest ok,
a przy końcu napisy są wyświetlane za późno/wcześnie
o kilka sek. albo na odwrót.

Co za problem powie ktoś? Po prostu poszukaj
innego pliku z napisami. Tak - zgadza się,
ale przecież teoretycznie każdy plik z napisami
powinien "pasować" do filmu - co najwyżej
wszystko powinno być wyświetlane za wcześnie/póżno
a nie część tak a część tak.

Dlaczego napisy się "rozjeżdzają" z dialogami
nawet po konwersji pliku?

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być grane?

  1. prawie ze masz racje , mik 16/10/01 13:44
    ale nie do konca . Jezli plik jest zapisany w takim smiesznym formacie {xxxx}{yyyy} tekst napisu to znaczy ze te xxx i yyyy sa liczone w klatkach od poczatku filmu , wiec jezeli napisy byly robione dla filmu o framerat 30 a ty masz ten sam film z framerate 25 to tekst bedzie coraz bardziej wyprzedal napisy , jesli odwrotnie to odwrotnie :) .

    Kiedys napisalem programik ktory to niby naprawia , jak chcesz to ci posle ale jest strasznie toporny.

  2. miałem podobnie......... , FRED 16/10/01 13:44
    na poczatku filmu o 3 min za pozno potem wraz z akcją poprawa az do wyrownania i dalej az przy koncu filmu mialem ok 3 min za wczesnie..... sam nie wiem dlaczego tak jest.

    FRED
    bastard operator from hell

  3. Cinus player , NimnuL-Redakcja 16/10/01 19:42
    umożliwia przesuwanie napisów ... spróbój może pomoże :-)

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

  4. cala prawda , Tummi 16/10/01 23:26
    HEY !!!

    Mik ma racje. Chodzi o framerate. 25 vs 23.976 - zobaczcie, ze na godzinie filmu macie ponad 3600 klatek zaoszczedzone w 23.976 - a te 3600 (ponad) to nic innego jak prawie 2.5 minuty... ot co!
    Aby poprawic txt nalezy:
    sprawdzic jaki mamy framerate filmu (zalozmy 25.000)
    przekonwertowac napisy do formatu microdvd (czyli {123}{233}) - mozna to zrobic za pomoca programu SubRipper
    po przekonwertowaniu otworzyc napisy w SubRiperze majac ustawione w USTAWIENIA odpowiedni framerate (u nas 25.000).
    zmienic framerate na 23.976 (albo odwrotnie) i wybrac zapisz jako i wybrac microdvd player...

    Wsio. Moglem nakielbasic z tym framerate - jaki na jaki zmieniamy, ale to juz macie 2 kombinacje, wiec sobie poradzicie.

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL