Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21

 Dzisiaj przeczytano
 7362 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

czy sie opłaca? , PaszkfiL 31/10/01 18:41
P II 550 MHz za 80 zetkuff ? i ile mozna bedzie z niego wycisnac ??

o([-_-])o ..::Love::BaSS::..

  1. a są takie? , Killuś 31/10/01 19:41
    myślałem, że PII 550 nie ma.. masz na myśli chyba P3
    qurna... w slepie takiego klienta dorwałeś???
    jak nie chcesz to ja wezme :-) podaj godzine kiedy mam przyjść..
    pozdr.

    -= GG 38346 =-

    1. Sam bym za tyle kupił , sebtar 31/10/01 21:08
      :)))

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

  2. jezeli to PIII550 na slot1 , OldWin 31/10/01 20:38
    to jest na rdzeniu Katmai... wiele z tego nie wycisniesz... max to 600 z groszami...

    Pozdrowka
    ;-) OldWin

    1. co??? , Tony Soprano 31/10/01 22:58
      Chyba nie interesujesz się o/c....
      "600 z groszami" ???!!??? Nie wiesz co mówisz.

      1. niestety ma racje , robert71 1/11/01 13:42
        600 z groszami to max dla starej PIII ,prawdopodobnie przez zewnetrzny cache . Moze pomylilo Ci sie z socketowym pIII !!!

        *** ********** *** ** ******* *******.

        1. Nie nie pomyliło mi się... , Tony Soprano 1/11/01 14:22
          Jak można mylić Slot 1 z socket370?
          ~700 MHz z tego procka jest jak nic... bez żadnych "cudów", że tak powiem... :->

          1. no jasne , robert71 1/11/01 14:39
            bez komentarza

            *** ********** *** ** ******* *******.

            1. A to co niby jest... , Tony Soprano 1/11/01 15:16
              ... jak nie komentarz??
              Najpierw sprawdź informację a później odpowiadaj...
              ~700 MHz jest spokojnie do uzyskania na chłodzeniu powietrzem.

    2. No cóż komputer z którego... , bambaryla 1/11/01 19:08
      ...wysyłam tego posta ma PIII550 na slocieI i chodzi sobie na 733MHz (FSB133MHz) a szedł nawet na (140 + coś tam) tylko karta do montażu video się krzusiła...
      Czary, czy co?

      "...amerykańskie czy rosyjskie
      komputery? - nieważne, wszystkie
      robione są na Tajwanie..."

      1. :)) , Tony Soprano 1/11/01 20:06
        OT TO :))
        Magic, magic... ?? :->

        1. No właśnie. A zewnętrzny cache , sebtar 1/11/01 21:23
          taktowany połową częstotliwości proca to z tego co mi wiadomo w tym wypadku ułatwia kręcenie :)

          Demokracja to władztwo intrygantów,
          wybieranych przez głupców.

          1. Bo jest taktowany... , Tony Soprano 1/11/01 21:38
            Dla PIII tylko połową częst. CPU... Czy ułatwia kręcenie?? Każdy L2 ma swe ograniczenie - ten zewn., taktowany 1/2 CPU i ten wbudowany pracujący z pełną prędkością... Czy na zewn, cache'u lepiej się kręci? Odpowiedź brzmi: nie (moim zdaniem) Kręci się tak samo jak na cache'u "at full CPU speed". Tzn. chcę powiedzieć, że nie robiłem takich testów, czyli nie mogę jednoznacznie stwierdzić, ALE... nie od dziś kręci się PIII i Katmai i Coppermine, i NIE WIDZIAŁEM testów i opinii co do wyższości w o/c jednego L2 wzgl. drudiego - oba mają swoje granice. Powtarzam: możliwości o/c a nie wydajności. (de facto Coppermine ma 1/2 cache'u od Katmai'a ale z pełną prędkością)

            1. Spotkałem się kiedyś właśnie z taką , sebtar 1/11/01 22:36
              opinią. Podobnież pierwsze Celerony slot1 kręciły się tak dobrze bo wogóle nie miały cache L2 ale ja osobiście nie miałem takiego proca. BTW, czy słyszałeś coś o kręceniu Pentium Pro?

              Demokracja to władztwo intrygantów,
              wybieranych przez głupców.

              1. Zaraz.... , Tony Soprano 1/11/01 22:52
                Nie mieć cachu L2 a mieć go zewn./wewn taktowanego 1/2 czy 1/1 wzgl. CPU to dwie różne sprawy. W extremalnym o/c od dawna znana jest metoda wyłączania L2... jednak pociąga to za sobą duży spadek wydajności... Nie polecam tego robić - można, ewentualnie wyłączyć L2 tylko podczas oporów w o/c dla celów diagnostycznych - aby sprawdzić np. co "nie wyrabia" Dla mnie procek mocno przetaktowany ale z wyłączonym L2 nie jest czymś, że tak powiem, "właściwym"
                Co do Pentium PRO (MMX)...
                Po pierwsze: stary bo stary
                Po drugie: stary bo wymiar technologiczny
                Po trzecie: napięcia (relatywnie b. duże)
                Miałem przyjemność podkręcać jeden "stary" PII266... Skończyło się na tym, że zjarałem CMOS i płyta wylądowała na programatorze ( i tak był fart... ufff, tylko kość siadła... dobrze, że znajomy znajomego miał dostęp do tego "cacka" Hihi... Robili mi to na programatorze Optimusa ;)) )
                Ogólnie: nie polecam... Sam procek jest do podkręcenia, jak każdy procesor, tylko jest silna potrzeba dobrego Mo-Bo... której oczywiście nie ma i nie było.
                Pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL