Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » hokr 13:15
 » Demo 13:14
 » bajbusek 13:14
 » okobar 13:09
 » abes99 13:07
 » burz 13:07
 » rkowalcz 13:07
 » adolphik 13:03
 » pwil2 13:02
 » Visar 13:01
 » Artaa 12:58
 » GULIwer 12:58
 » RoBakk 12:57
 » dugi 12:49
 » NimnuL 12:49
 » AdiQ 12:46
 » kyusi 12:41
 » ligand17 12:40
 » elliot_pl 12:40
 » Kenny 12:40

 Dzisiaj przeczytano
 29588 postów,
 wczoraj 34453

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2024
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Sieć radiowa i jej schemat , Kristof 24/04/01 22:39
Hi Wszystkim
Potrzebuję zrobić sobie sieć radiową ok.500m i poszukuję schematu odbiornika i nadajnika wiem że są gotowe w sklepie ale ja wolę zrobić sam. Nie musi być super szybka wystarczy że będzie miała tyle co modem 33-56. Jeśli ktoś wiecoś na ten temat to bardzo proszę o kontakt .

  1. ŁO LOSIE CHŁOPIE !!!! , Fajny 24/04/01 22:45
    Do takiego speedu potrzebujesz RADIOMODEM np. RADMORA

    Maja go w ofercie w dziale DLA ZAKŁADOW PRZEMYSŁOWYCH - URZADZENIA DO ZDLANEJ KONTROLI PROCESÓW PRODUKCYJNYCH :-)

    Widziałem taki jeden - w wiezy cisnien.

  2. A MOŻE LASERLINKA ???? , Fajny 24/04/01 22:49
    Firma ELTRAD - niestety strona w przygotowaniu www.eltrad.com.pl

    Chłopaki wymyslili całkiem szybkie rozwiazanie

  3. SORRY SORRY PISALEM Z PAMIECI I DALEM PLAME !!!!!!!!!!!!!!!! , Fajny 24/04/01 23:25
    Link do firmy ETRAD. http://www.etrad.com.pl/opto.htm

    Długodystansowe powietrzne łącze na podczerwień
    Sygnalizowane rozwiązanie jest jeszcze obecnie w Polsce nowością, a w prezentowanej wersji popularnej jest najpewniej nowością w skali światowej. W krajach o przodujących technologiach telekomunikacyjnych od niedawna stosuje się bezprzewodowe sieci optyczne (Lucent Technologies i Tera Beam Networks), które są używane do rozwiązywania "problemu ostatniej mili". Urządzenia te są bardzo kosztowne, ale zapewniają gigabitowe prędkości transmisji danych, są łatwe w montażu i nie wymagają żadnych zezwoleń ani homologacji. Nie są też źródłem zakłóceń oraz nie dają się podsłuchiwać. Badania rynku zwracają uwagę na to, że tego typu urządzenia, ze względu na szybkość transmisji danych, będą szeroko wykorzystywane do realizacji dostępu do Internetu w najbliższym czasie.
    System, który chcemy zaprezentować posiada oczywiście ograniczenia, ale pozwala budować i łączyć ze sobą lokalne sieci "międzybudynkowe" i "podwórkowe" za nieduże pieniądze i bez problemów z administracjami budynków oraz ochroną przed wyładowaniami atmosferycznymi. Użytkownicy takich sieci mogą sobie nawzajem udostępniać np. stały dostęp do Internetu i oczywiście dowolne zasoby sieciowe.
    W praktyce przepustowość prezentowanego segmentu optycznego na poziomie 115200 b/sek jest całkowicie wystarczająca dla zapewnienia dostępu do lokalnego serwera lub Internetu nawet dla kilku komputerów. Rozwiązania takie działają w praktyce, a autor eksploatuje takie łącze od 2,5 roku bez żadnej awarii.
    Teraz przedstawiamy nieco danych. Urządzenie pozwala na "postawienie" łącza cyfrowego za pomocą podczerwieni na dużą odległość. Działa bez zarzutu na odległość 350 m, ale według obliczeń jest możliwe osiągnięcie zasięgu nawet do 800 m. Urządzenie działa niezależnie od natężenia oświetlenia zewnętrznego (dzień i noc) oraz jest niewrażliwe na umiarkowane pogorszenie warunków atmosferycznych (deszcz, zamglenie). Modem optyczny pozwala na realizację w miarę niezawodnego łącza bez kosztów związanych z wynajmem łącz przewodowych. Jest także znacznie tańszy od urządzeń radiowych o porównywalnym zasięgu i szybkości i nie wymaga żadnych zezwoleń. Pewną wadą tego systemu jest wrażliwość na ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak gęste opady deszczu lub śniegu oraz gęsta mgła. Podczas używania systemu przez ostatnie dwa lata tylko kilka razy wystąpiły warunki ekstremalne (oberwanie chmury), które na 5 min przerwały działanie łącza (w tym czasie przestały działać też telewizyjne łącza satelitarne). W przypadku problemów z transmisją w warunkach mniejszej przezroczystości powietrza wskazane jest zmniejszenie prędkości transmisji.

    Parametry aktualnie produkowanego modemu są następujące:

    Prędkość transmisji danych: 2400-115200 b/s (auto) asynchronicznie
    Zasięg maksymalny do około 400 m (przy 115200 b/s) lub do około 700 m (przy 19200 b/s)
    Zasilanie: 12V DC / 250 mA max, spocz.120mA (z komputera lub zewnętrznego zasilacza) dostarczane kablem sygnałowym UTP
    Zasilanie ogrzewania soczewek: 12V DC lub AC / 2A (z komputera lub dodatkowego zasilacza) dostarczane dodatkowym kablem dwużyłowym
    Interface: RS485 (z konwerterem w komplecie do RS232C przy komputerze) - kabel UTP długość max 100m
    Rozwarcie wiązki świetlnej nadajnika: 3 stopnie (-3 dB)
    Transmisja: full duplex, bez detekcji błędów i kompresji danych
    Długość fali: 875 nm
    BER: około 10E-7 (przy idealnych warunkach i odległości 300m)
    Wymiary modemu: 275mm x 220mm x 110mm (waga około 2 kg)
    Wymiary konwertera: 130mm x 95mm x 26mm
    Modem posiada obudowę odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne oraz jest (w wersji specjalnej) odporny na uszkodzenia wywołane promieniowaniem słońca, które znajdzie się w pobliżu osi optycznej modemu. System jako całość składa się z odpowiednich układów optycznych z obudowami, elektroniki i oprogramowania do wycelowania modemów i testowania łącza (także w postaci źródłowej).
    Prezentowane rozwiązanie idealnie nadaje się do podłączenia zarówno pojedynczych komputerów jak i całych podsieci do Internetu. Wystarczy zastosować dowolny router (może to być komputer z systemem operacyjnym Linux) i skonfigurować komputer klienta do podłączenia typu null-modem za pomocą protokołu PPP. Ponieważ protokół PPP stosowany w połączeniach sieci TCP/IP zapewnia detekcję błędów a nawet kompresję, łącze to może być stosowane nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych.
    Należy także zaznaczyć, że opisywany modem optyczny znacznie zwiększa bezpieczeństwo łącza, które z powodu małej szerokości wiązki jest bardzo trudne do podsłuchiwania i oczywiście absolutnie nieszkodliwe dla otoczenia. Prezentowany system jest wykorzystywany do podłączenia do Internetu sześciu komputerów działających pod systemami: Windows 95 i Linux. Po stronie providera Internetu znajduje się PC z zainstalowanym Linuxem jako router. Zastosowany interface RS485 pozwala podłączyć modem optyczny długim (do 100m) przewodem typu UTP. Dzięki temu modem może być zainstalowany w dogodnym miejscu. Tym samym przewodem doprowadzone jest zasilanie 12 V.
    Aby zabezpieczyć się przed szronem lub śniegiem w zimie dodatkowo wprowadzono ogrzewanie soczewek (12 V DC lub AC) o mocy 25W (zasilane oddzielnym przewodem).
    Wersja modemu umożliwiająca komunikację z szybkością 460800 b/s będzie dostępna wkrótce.
    Autor rozwiązania pracuje aktualnie nad wersją o zwiększonym zasięgu do 1000 m i zwiększonej szybkości do 10 Mb/s (standard Ethernet). Ponadto przewidywane jest opracowanie modemów optycznych opartych o laser co spowoduje natychmiastowe podniesienie osiągów co najmniej o jeden rząd wielkości, niestety ceny także znacznie wzrosną.
    Publikujemy niniejszy materiał informacyjny głównie dlatego aby zasygnalizować zaistnienie tej bardzo nowoczesnej technologii telekomunikacyjnej także w wykonaniu firmy polskiej w oparciu o całkowicie własne i oryginalne opracowania szczegółowe. Przewidywane uruchomienie produkcji wielkoseryjnej powinno ułatwić wykreowanie dużego rynku szczególnie na tanie "modemy powietrzne" dla budowy amatorskich sieci osiedlowych i sąsiedzkich bez prowadzenia okablowania miedzy blokami, budynkami a nawet osiedlami.

    Aktualnie firma ETRAD z Gdańska produkuje takie modemy na zamówienie, a cena (zależnie od szczegółów wykonania) zawiera się od 1800 do 2400zł za komplet (dwie sztuki modemów z dwoma konwerterami).

    Informacje:

    Prosimy państwa o wypełnienie ankiety świadczącej o państwa zainteresowaniu opisanym urządzeniem. Większe zainteresowanie z państwa strony spowoduje uruchomienie seryjnej produkcji tego modemu, a więc również obniżenie ceny. Aby zachęcić państwa do wypełnienia ankiety informujemy, że każdy kto wypełni ankietę uzyska 20% bonifikatę przy zakupie pary opisanych modemów.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL