Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 68733 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Niech ktoś pomoże ... Co z tym kompem? , roLek 14/11/01 23:50
Poprosiła mnie znajoma żebym zobaczył jej kompa który się zawiesza non-stop. Jej zestaw to:

Duron 850
ECS K7VZAv3
SB LIVE
GF2GTS no name
256 RAM (2x128)
Zasilacz 300

Sprzęt rzeczywiście wisi co chwile (w różnych momentach; przy wklejaniu obrazków w paint, word, menedżer urządzeń). Żadnych konfliktów na przerwaniach nie ma. Nie SB, bo go wyjąłem i to samo. W biosie ustawiałem pamiątki na bezpieczne ustawienia i też nic. Wyjmowałem jedną, potem drugą - nic. Wyłączyłem usb, przełączałem agp na x1 x2 x4 i też kapa. Temp. proca w normie. Via 4in1 4.35 zawitała i dalej kapa.
Miałem mało czasu, ale wydaje mi się, że to grafa, albo stery do niej. W końcu zmieniłem rozdzielczość z 1024 na 1152 i zobaczyłem jak po ikonkach i tekście zaczęły jakieś takieś mrówki latać (kreski 5x1 px). W 1024 rzadko - prawie nie widać. Hm. Odpaliłem gierke B&W i zauważyłem, że poligony gubi często i gęsto. Nie miałem żadnych sterów pod ręką co by sprawdzić.

Jak sądzicie, co to może być przyczyną???

Będę b. wdzięczny za wszelkie sugestie, bo jutro jadę coś z nim dalej robić.

..::rolek::..

  1. karta graficzna , TeK 15/11/01 00:00
    Jeśli Ci pixele biegaja po ikonach to prawdopodobnie jest uszkodzona pamiec na karcie graficznej i byc moze powoduje zwisy kompa.

  2. wez swoja grafe... , bolo 15/11/01 02:18
    ...do tej panny i sie przekonasz - jak dupnieta, to do sklepu z nia - gwarancja chyba jakas na nia jest ? mozesz tez sprobowac obnizyc taktowanie pamieci np. na 300 mhz. no i sprawdzilbym w biosie, czy cos nie namieszane...

    pozdro

    "ty zaś uczyń tak, abym słów na
    wiatr nie rzucał..."

  3. Jeżeli nie grafa , Bergerac 15/11/01 19:58
    to pamięć

    Barbossa: You're supposed to be dead!
    Jack Sparrow: Am I not?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL