Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 15:43
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » KHot 15:12
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04
 » grubas 15:00
 » leosh 14:55
 » rooter666 14:55
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37

 Dzisiaj przeczytano
 83607 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

POMOCY!!! winxp i prawa do katalogu , [yureq] 16/11/01 00:27
Posutawialem na swoim kompie pare profili, co do kazdego profilu ustawilem odpowiednie prawa dostepu do roznych katalogow/partycji. Moje zdziwienie bylo wielkie, gdy zalogowany w moim profilu (prawa admina) nie moglem wejsc do mojego (stworzonego przeze mnie ) katalogu. Gdy sprawdzam "Sharing and security" i wybieram zakladke security to wyskakuje mi komunikat "You do not have pemission to view or edit settings for <nazwa katalogu>, but you can take ownership or change auditing settings. Gdy klikne ok pojawia mi sie zakladka z prawami dostepu, ale tam nie ma zadnego usera, nawet administratora. Najgorsze jest to, ze wogole nie ustawialem praw dostepu co do tego katalogu.
Jak odzyskac dostep do tego katalogu??? Pomozcie, poniewaz mam tam pare set mega sciagnietych plikow i musial bym je ssac od nowa.

Za wszelka pomoc dziekuje.
[yureq]

Mam żonę i nie zawaham się jej użyć!

  1. no cóż.... , doopeczka 16/11/01 09:02
    wygląda na to że nikt niema praw do tego katalogu ale ty jako administrator możesz to oczywiście zmienić poprzez przejęcie tego katalogu na własność (take ownership). kliknij prawą mychą na ten folder i wybierz security a potem opcję ownership i kliknij przycisk Take Ownership - teraz możesz robić z folderem co ci się podoba - tak na przyszłość nie igraj sobie dowolnie z prawami ntfs na poziomie plików bo możesz sobie zrobić duże kuku - zwłaszcza przy zabawie z profilami - np okaże się że nie możesz się zalogować jako administrator ... odsyłam do odpowiednich dokumentów MSa które wyjaśniają jak można bezpiecznie bawić się prawami na ntfsie...

    pozdrawiam

    McDoopeczka

    McDoopeczka

  2. jestem wdzieczny dozgonnie :P , [yureq] 16/11/01 10:25
    jw.

    Mam żonę i nie zawaham się jej użyć!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL