Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 50337 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nie działająca sieć ! , kojot 27/04/01 14:51
Sieć położona na około 100m skrętki.Sieciówki(poprzednie3Com9xx)jakieś tam Compex'y na chipsecie Realtek'a .Problem jest bardzo prosty wręcz banalny-kompy się nie widzą.Zapieliśmy hub'a z monitorem obydwa się logują .Winda twierdzi że sieć skonfigurowana jest poprawnie.z 3Com'ami nie było takich problemów, mało nie było żadnych.Cz ktoś ma już podobne doświadczenia,jeśli tak to please help !!

pozdrawiam

pomyśl, zanim napiszesz coś
głupiego...

  1. zapewne dziala na IP , Ranx 27/04/01 16:12
    wiec sproboj z woersza polecen: ping xxx.xxx.xxx.xxx czyli adres drugiego kompa...
    jak sie zobacza to piekniascie:))))
    o tym ze musza byc odpowiednie adresy nie musze chyba przypominac?:)))) np 192.168.1.1-254
    jak jusz sie spinguja to musza miec rózne nazwy ale musza byc w tej samej grupie!
    i juz
    rx

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    1. tego http:// dodalo cus.... , Ranx 27/04/01 16:13
      nie wiem co ale zaczyna mnie wqrzac...
      rx

      o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. Napisz coś więcej , PKort 27/04/01 19:39
    o samej konfiguracji komputerów - numrty IP, maski, DNSy, sposób logowania, itp.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  3. Porada dnia , Micky 27/04/01 20:08
    wystawcie za okno to się zobaczą.

    A poza tym żeby Win98 widziały się w sieci to każden musi mieć coś udostępnione, np drukarki. Dodatkowo w siecich IP oba muszą należeć do tej samej posieci (maska też musi być ta sama) i powinny mieć tę samą nazwę grupy roboczej (def WorkGroup)

  4. kabel ??? , hillel 28/04/01 08:04
    100 m ??? troszeczke przydlugi. teoretycznie przy dobrych sieciowkach (3com, intel itp) oraz dobrym kablu powino nie stanowic to problemu, jednak w praktyce nie jest tak rozowo. sprobuj najpierw skonfigurowac kompy na krotkim kablu <5m. Jak wszystko ruszy mozesz je oddalic.

    Gods Made Heavy Metal

  5. a może tylko.. , ili@s 28/04/01 14:26
    doinstalować klienta MS Network :))
    bez niego nie zobaczą sie w otoczeniu sieciowym

  6. a więc , kojot 29/04/01 03:07
    IP są różne maski podsieci takie same foldery udostępnione grupy robocze te same nazwy różne.Sam siebie ''widzę''a tak poza tym sieciówki wymieniane dwa razy na nowe

    pomyśl, zanim napiszesz coś
    głupiego...

    1. A kabelek , PKort 29/04/01 14:35
      jest w porządku? Tzn. Po włączeniu kabla kontrolka na karcie się pali?

      Heavy Metal or no metal at all
      whimps and posers - Leave the Hall !!

  7. Myślę, że to problem z IPX'em , Świstak 30/04/01 09:00
    U mnie w akademiku sieć chodzi na TCP/IP i wszystko jest ok. Ale jak sprawdzaliśmy sieciówki i spieliśmy kompy kablem krosowanym, to nie widziały się na wzajem, aż zainstalowałem IPX'a. Wtedy wszystko zadziałało.

  8. NetBEUI , lehou 30/04/01 10:49
    a protokol NetBEUI masz zainstalowany?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL