TwojePC.pl © 2001 - 2024
|
|
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
|
|
|
Dida - Abit ST6 i inne płyty na B steppingu - moje doświadczenia... - długie , PrzeM 2/01/02 09:00 Hey.
Od razu napiszę tak: płyta ST6 - miodzio. Bezproblemowa i stabilna. Co tu dużo mówić - takie BMW wśród płyt. Używam jej (dokładnie modelu ST6R) od kilku miesięcy - po kolei z Celeronami od 900 w górę aż do obecnego CT 1.2 - gwoli ścisłości ten chodzi na szynie 130 MHz - co jak dla mnie jest w zupełności wystarczające. Tak przy okazji poinformuję, że w ciągu ostatnich 4-5 tygodni przewineło mi się przez ręce około 15 sztuk Celeronów 1.2 w wersji OEM. Niestety, nie wykazywały one tak dobrych oznak podkręcania, jak by to wynikało z ich 13 mikronowej architektury. tylko 1 egzemplarz poszedł na stabilnej szynie 130 MHz (uruchamia się na 133MHz i ładuje Windows ale to wszystko - nie przechodzi 3DM i wiesza wszystko co może). Niestety, nie ma w katowickich hurtowniach, skąd biorę sprzęt, procesorów w wersji BOX, więc nie jestem w stanie sprawdzić, jak się podkręcają. Jednak te pozostałe w zasadzie wszystkie dochodziły do 120MHz szyny na napięciu 1.6V - akurat ta wartość jest najwyższa, jaką oferuje Abit - i to może być jego małą wadą - przykładowo Asus TUSL-C dawał możliwość wyboru wyższego napięcia, chyba, powtarzam, chyba bo nie pamiętam dokładnie, coś ok. 1.65 lub 1.675 V - ale na Asusie nie kręciłem procesorów.
Ponadto, składałem również zestawy na Epoxach 3PTA - kolejna dobra płyta bez fajerwerków - jeśli interesuje cię rozwiązanie pośrednie - polecam.
i w końcu low end - co nie znaczy że nie działa lub działa źle - bo i z nimi nie było najmniejszych problemów - płyta Mercury KOB815EPTFSX - ale w tym wypadku jest to płyta typowo "antypodkręceniowa" - bez regulacji napięcia procesora za dużo się nie zdziała - żeby nie być gołosłownym - mój egzemplarz CT 1.2 chodzący, jak już wspomniałem na szynie 130MHz, na Mercurym na standardowym napięciu poszedł na 105MHz - przy 110MHZ siadał wbudowany w płytę dźwięk. Ale i Mercury zaskoczył mnie in plus - jest to bardzo szybko "uruchamiająca się" płyta - wiecie, o co chodzi, bardzo szybko przechodzi wszystkie procedury startowe i uruchamia Windę.
No to tyle, jakby jakieś pytania, to proszę...
po w Nowym Roku,PrzeM
above the mind - powered by meat... - Jak z BIOS'ami , Plum 2/01/02 10:25
konkretnie czy pojawiają się co jakiś czas nowe wersje ?
(ostanio Abit miał z tym problemy).
I czy do Abita jest dostępny program rodzaju Asus PcProbe ?
(jesli uzywałeś Asus'ów to zapewne ci się spodobał (w/w program))najwiekszy polski zaklad
elektoniczny -
fabryka lamp kineskopowych - niestety nie znam Asus PCProbe... , PrzeM 2/01/02 14:41
... a co do biosów, to Abit wypuszcza je może i rzadko, ale pamiętam, że co pojawiał się procesor który miała obsługiwać płyta Abita, to zaraz potem był i bios, no może ciut spóźnili się z biosem poprawnie wykrywającym Tualatina dla ST6(R) ale i z poprzednim działała OK, więc wszystko było w porządku. W sumie wolę żeby biosy były rzadko ale dobre, coś jak stery ATI a nie jak Detonatory nVidii co 7 godzin nowe.
po,PrzeM
above the mind - powered by meat...
- Dzięki za infko - , dida 2/01/02 11:08
Ostatnio mam problem z dostępem do I-netu. Zmienaim providera ;-) TPSA via modem na osiedlówkę tak więc nie jestemn w tej chwili na bieząco.
Zasadniczo jeszcze nie dokonałem wyboru, tak więc z góry dzięki za refleksje.
Jeszcze nie wiem co wezmę ale zarówno Abit jak i Asus mi się podoba - zadecyduje wiec najprawdopodobniej cena - chociaż ;-). Poza tym rozgladami sie tez za tanim Intelem d815epea z B stepingiem. W tej chwili latam na D815EEA i jest to naprawdę solidne mobo tylko jest to przyklad anty-O/C mobo. Jedyne co mozna wymusic to prace pamiatek pomiedzy CAS 2 a CAS 3 ;-) co i tak jest postepem w przypadku intela. Z plusow to po prostu stabilność i brak jakichkolwiek problemow. No i startuje ze swoim quictboot naprawde niesamowicie |
|
|
|
|
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL |
|
|
|
|