Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 68849 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Servisanci - pytanie ... , NimnuL-Redakcja 12/01/02 16:17
Witam!
Z tego co się orientuję niektóry z Was pracują w serwisach róznych firm (chodzi o komputerowe) ...
No i moje pytanie ...
Kolega (już o tym kiedyś pisałem 2x) upgradeował BIOS z COMBO Samsunga SM-308 do Combo Samsunga SM-304 ... no i wystąpił jakiś błąd ... efektem jest to, że wypalarka nie jest wykrywana i w ogóle nie chce ruszyć ...
No i qmpel pyta czy moze w serwisie by mu naprawili ... czy da się taką sprawę załatwić w serwisie Samsunga czy gdziekolwiek indziej ? (dodam, że napęd jest dosc stary) Ile to moze kosztowac ?
Dzieki...

Gdyby nie wymyślono elektryczności,
siedziałbym przed komputerem przy
świeczkach.

  1. Nie jestem serwisantem, , juniorEZ 12/01/02 16:38
    ale kiedyś zleciłem nagranie biosu po czarnobylu i kosztowało mnie to 30zł (wtenczas w innym serwisie 80zł). Chodzi o to, że serwis musi dysponować odpowiednim programatorem do danej kości. W serwisie samsunga napewno coś takiego mają, ale ile trzeba zapłacić-nie wiem! Wytarczy, że weźmie binaria na dyskietce-samo nagranie trwa chwilę więc chyba niewiele zapłaci.

    pozdr. juniorEZ

  2. trzeba zrobic tak ... , slawq 12/01/02 22:20
    znalezc combo sm-304 identyczne jak to zdupione, podpiac obydwa do kompa (zasilanie) ale tasme tylko do dobrego,uruchomic flashera jak programik do flashowania rozpozna naped (ten dobry) w tym momencie odpiac tasme z dobrego i przepiac do zdupionego (tak ! to sie robi na zywca) i flashowac biosik i po klopocie.

    ASUS K8N-E ,A64 3@3.4,1024MB,
    hdd 410GB,Teac W54E,Nec 500,NEC
    791SB,Palit7300GTddr3, LogiMX500

    1. ale mozna tez... , slawq 12/01/02 22:21
      do serwisu, tam zrobia tak samo

      ASUS K8N-E ,A64 3@3.4,1024MB,
      hdd 410GB,Teac W54E,Nec 500,NEC
      791SB,Palit7300GTddr3, LogiMX500

    2. a jak z plyta glowna , glewik 12/01/02 23:22
      to sie robi ?

      Pełnie bytu osiągniemy w nicości
      istenienia. /glewik

  3. ano tak samo , slawq 12/01/02 23:31
    wrzucic swoja kosc do innej plyty tez na uruchomionym kompie (w sumie kosc tylko potrzebna do uruchomienia kompa), flasher tylko ostrzegl ze nie jest to bios do tej plyty ale poszedl dalej , tylko trzeba uwazac zeby nie polamac nozek, ale wiem ze po przylutowaniu tez dzialaja :)))

    ASUS K8N-E ,A64 3@3.4,1024MB,
    hdd 410GB,Teac W54E,Nec 500,NEC
    791SB,Palit7300GTddr3, LogiMX500

  4. Dzieki - przekaze kumplowi ... , NimnuL-Redakcja 13/01/02 12:30
    hej !

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL