Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20
 » Draghmar 19:16
 » Wedelek 19:15
 » NimnuL 19:10
 » Wolf 19:08
 » Kenny 18:57
 » dugi 18:56
 » RoBakk 18:46
 » madsheep 18:45
 » Syzyf 18:40
 » steve 18:24
 » Hitman 18:20
 » elliot_pl 18:17
 » bmiluch 18:07
 » Artaa 17:59

 Dzisiaj przeczytano
 25881 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pomóżcie Linuxowemu lamerowi :) , Piter 1/03/02 00:57
Mam ochotę na Mandrake 8.1 i parę pytań:

1. Jak podzielić dysk? Mój zamysł jest następujący:

C:/ - Linux native (ext2) - ok. 1.5GB
D:/ - Linux swap - ok. 200-300MB
E:/ - WinXP - ok. 3GB
F:/ - Pliki, itp. - reszta.
Będzie się to trzymać kupy?

2. Będe miał możliwość wyboru systemu ?
3. Mogę napotkać na jakieś niespodzianki typu: skasowanie partycji itp ? (mam 6 GB mp3 i jak by poszły to seppuku)
4. Mam płytę na VIA, czy potrzebuję czegoś na wzór 4in1 ?
5. Mandrake będe używał tylko do netu, czy w takim razie potrzebuję 2 i 3 CD ?

No to chyba all narazie. Szukałem trochę a archiwum ale wolę się dla pewności spytać żebym potem nie płakał. To będzie moje 1 spotkanie z linuxem :)
Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

"Uspokój się! bo zobaczysz,
dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

  1. mąderek 8.1 , XTC 1/03/02 01:10
    co do 3-ch płyt - jak instalowałem to potrafił z 3-ciej man'y doczytywać :) tak więc polecam komplet...
    skasowanie partycji - jak przeprowadzisz to "ręcznie" a nie przez jakieś "defaultowe" ustawienia to nic samo Ci sie nie zrobi...
    choć w sumie... łatwość "instalacji" mąderka tak przytłacza, że potem trudno się pogodzić z myślą, że jednak na "hop" to nic samo się nie zrobi... i trzeba kantów przysiąść...
    baj de łej... co rozumiesz przez "do netu" ... chodzi Ci o to, że bezpieczniej się wydaje? - jeśli tak to darowałbym sobie - w XP jak skonfigurujesz wbudowane filtrowanie pakietów to będzie bardzo ok... reszta to i tak kwestia konfiguracji tak przeglądarki jak i programu pocztowego...

    Linux

    1. co tego mąderka 8.1. , intermax 1/03/02 09:50
      gdzie znajde opis budowy systemu. Chodzi mi o to co,gdzie jak i dlaczego. Troche sie pogubilem po przesiadce z RHata.

    2. :) nie wiem... bo... , XTC 1/03/02 17:46
      przesiadwszy się z RH na Mąderka...
      ... wróciłem na RH...

      Linux

  2. Poprostu mi sie Windows znudzil , Piter 1/03/02 02:14
    Zreszta slowa ktore teraz pisze wypluwam przez QNX'a :)) - fajny systemik, jakies taki inny a jednoczesnie taki znajomy.
    Niestety board wyglada okropnie na Voyagerze, ale moze mi sie uda cos wymyslic.
    Tak wlasciwie to znajomy troche mnie podjudzil bo mowi ze mu net chodzi szybciej niz mi. Jestesmy w tej samej sieci wiec i ja chce sie przekonac.

    "Uspokój się! bo zobaczysz,
    dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL