Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Ament 09:32
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28

 Dzisiaj przeczytano
 49838 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kompresja DIVX , arecky1 10/03/02 17:53
mam film na 3 CD zapisany w divixie chcilbym go zmniejszyc zeby sie miescil na 1 plycie moze ktos wie jak to zrobic

aRECKY

  1. nie rób tego , Magnus 10/03/02 18:11
    bo efekt będzie fatalny po piersze zmniejszysz ilość danych 3krotnie co mocnio wpłynie na jakośc filmu po drugie kompresja już raz kompresowanego materiału pogarsza jego jakośc dosyć mocno. To tak jabyś robił xero xera xera itd. albo zapisął kilka razy jpega.

    1. eeeee... pierdzielisz stary... , Tummi 10/03/02 21:37
      ... bawiles sie nandubem, czy tylko powtarzasz to, co gdzies ktos tam powiedzial?

      jesli film trwa okolo 120minut, nie ma zbyt duzo ruchu (np. plynacy gorski potok, albo fontanna na zblizeniu=100% ruchu), to bez problemu mozesz go przekodowac w NanDubie 1.0RC2 ustawiajac 2passes i ew. zmniejszajac rozdzielczosc do np: 576x320 czy 640x272 (musisz sam dobrac). Potem jedziesz z ustawieniami i kodujesz.
      Jakby co - podeslij na priva info o filmie (kejfrejm, rozmiar, datarate itp), to Ci wysle .vcf (config do NanDuba).

      T.

      www.skocz.pl/uptime :D

  2. 3 CD?... , piotrgw 10/03/02 22:25
    ...Mam "Pearl Harbor" właśnie na trzech płytkach (sam zrobiłem). Jak zobaczyłem po kompresji jak to wygląda, to obiecałem sobie: nigdy nie zrobię filmu na jednej płytce (chyba, że będzie to film godzinny :-) ). Moim zdaniem: godzina filmu = jedna płytka.

    Pozdrawiam - Piotrek

    1. eeeeeee... , Tummi 10/03/02 22:36
      ........staryyyyyy... czym ty kodujesz? FLASKiem??? Nandub jest rewelka... Sprobuj sobie np. Finding Forrester przekodowac na 2 plytki (123 minuty)... Totalna strata miejsca. Oczywiscie taki gladiator, to inna bajka, ale sa filmy, ktore nie potrzebuja wysokiego bitrejtu...

      T.

      www.skocz.pl/uptime :D

      1. BTW... , piotrgw 11/03/02 06:10
        ...filmy obrabiam Gordian Knotem. Kiedyś próbowałem Flaskiem, ale wychodziła totalna kaszana. Co do bitrate to masz rację, udało mi się upakować "Chill Factor" (film akcji, 1 h 40') na jednej płytce z dobrą jakością, ale przy dzisiejszyh cenach nośników CD-R... chyba nie warto oszczędzać miejsca.

        Pozdrawiam - Piotrek

        1. nie tylko nosniki sie licza... , Tummi 11/03/02 22:34
          ...jak masz okolo 300 plytek z filmami, to zaczyna konczyc sie miejsce w pokoju... a tego nie przeskoczysz ;-)

          www.okey.pl/~tummi/filmy.xls - let's do some copy party some time ;-)

          T.

          www.skocz.pl/uptime :D

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL