Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 00:31
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » cVas 00:10
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 1187 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Krecenie PII 350 , Tical 31/03/02 16:00
Siemka
Posiadam procka PII 350 i plyte glowna Acorp (BX).
Problem w tym ze plyta ta ma magistrale 66 lub 100 i przez to nie da sie normalnie podkrecic procka...
i tu mam pytanie do Was:
podobno da sie zamalowac ktoras z nuzek procesora zeby moc zmienic mnoznik?? jezeli slyszeliscie o czym takim i wiecie skad wziasc jakis schemat jak to zrobic to pls napiszcie cos
  1. Nie nóżka a , NimnuL-Redakcja 31/03/02 17:07
    styk chyba ? Jak nikt nie odpowie (ja nie wiem) to poszukaj w Archiwum - na 100% było .

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

  2. To nic nie da... , phyllo 31/03/02 17:57
    Styk sie zamalowywalo w sytuacji, gdy plyta nie umozliwiala zmiany FSB (wymuszenia) z 66 na 100 (np. plyty Intela). Takie plyty po wykryciu iz procek jest na FSB 66 ustawialy tak i koniec... wiec zamalowywalo sie styk B21 aby sygnal nie dotarl i wtedy magistrala byla ustawiana na 100 MHz.
    W PII mnoznik mozna zmieniac tylko w nielicznych egzemplarzach raczej nie dostepnych na "zwyklym" rynku.
    Umiejscowienie styku B21 jest dokladnie pokazane w Chipie 11/98 ... ale napewno w sieci tez gdzies znajdziesz.
    Poszukaj na http://www.overclockers.com/ - tam gdzies w archiwum artykulow powinno byc cos o podkrecaniu PII/Celeron SLOT1...
    pozdr.

    phyllo

  3. nie mnożnik , GULIwer 3/04/02 14:18
    conajwyzej FSB 66 > 100 by B21 ale do tego bedzie potrzebne zapewne podwyzszenia napiuęcia. Odezwij się na maila a posle odpowiednią tabelke, chyba od Toma Pabsta zaciagnąłem, ale to dawno temu było

    I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL