Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » JE Jacaw 12:47
 » Demo 12:46
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11

 Dzisiaj przeczytano
 67622 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nowy dział na NOL, tym razem sami go będziecie tworzyć. , Norton 11/04/02 04:45
Mam nadzieję, że ułatwi to życie poszukującym waszych nr. GG, e-maili itd.
Jestem troszkę zmęczony więc po szczegóły odsyłam na:
www.n.twojepc.pl

PS. Czy ktoś mi może powiedzieć jak się pisze skrót od słowa "numerów", "nr." czy "nr" . Wszędzie widuje się nr a przecież słowo "numerów" nie kończy się tą samą literą co skrót.
To było tak na marginesie.

Zmień swój podpis na Boardzie
maks 100 znaków, 3 linie,
zabroniony spam oraz reklama

  1. raczej zawsze się pisze nr , pjfox 11/04/02 09:20
    bez kropki - to jest moje zdanie

    taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  2. pj ma rację... , Chrisu 11/04/02 09:32
    nr to skrót od numer. Jeśli skrót kończy się na ostatnią literę wyrazu piszemy bez kropki (np. doktor - dr). Nie ma tu znaczenia czy chodzi o skrót od numer czy od numerów...

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. nie do końca tak , Seadog 11/04/02 13:21
      tzn. kiedyś tak było , ale też z bajerami: doktor = dr, ale doktora = dra, doktorowi = drowi, doktorem = drem itd. zatam i numerów byłoby nrów (nie wszystkie skróty tak miały, tylko garstka tych bardziej popularnych). ostatnimi czasy jednak prasa zarzuciła ten model (podejrzewam, że wynikło to z tego, iż w słowniku ort. MS Worda nie jest on uznawany) i mamy dr w mianowniku, a dr. w każdym innym przypadku (poczytajcie sobie uważnie pod tym kątem ogólnopolskie gazety lub tzw. tygodniki opinii, polecam "Politykę").

      the bottom line: wg tego nowego modelu tworzenia skrótowców "numerów" = "nr."

      ale ja jako próchno wole stary model... i zawsze piszę "dra" itp.

      http://nadobranoc.weebly.com/

      http://ciii.blogspot.com/

      1. wpisz do worda... , Chrisu 11/04/02 15:26
        dr i dr. oraz nr i nr. sam podkreśli błąd w tych z kropką. To z kropkami w pisaniu w innych przypadkach to też się mylisz...

        /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL