Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » KHot 15:12
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04
 » grubas 15:00
 » leosh 14:55
 » rooter666 14:55
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37

 Dzisiaj przeczytano
 82015 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

epox 8kah+, i duron 1.2 overclocking , Ind 13/04/02 01:26
Mam kilka pytanek. narmalne napiecie procka to 1.75, ile max mazna ustawic aby go nie spalic.
Napiecie pamieci tak samo ile maxymalnie mozna dac jest na tej plycie jako def.2,60 (nominalnie 2,50) czyli podniesione.
Opcja w biosie DRAM Drive strenght - czyli jak sadze poziom sygnalu dla pamieci jest na auto 04 w hex, ile maxymalnie mozna ustawic.
Tez w biosie opcja Auto detect dimm/pci clk (AUTO/MANUAL)co to? dzielniki szyny pci? jak dam na manual to i tak nic nie moge wybrac.?
Jeszcze dwie opcje w biosie: DRAMM Burst Lenght? i DRAMM QUEUE DEPTH? o co tu chodzi i jak to najlepiej ustawic? w zadnych opisach konfiguracji biosow tego nie znalazlem .
Probowalem podkrecic system i max stabilnie bez podniesienia napiecia to 139x9,5=1311. Nie wiem pamieci chyba daja dupy powyzej 140 (kingstony pc2100 cl 2,5 ale chodza na 2) a 133x10,5=1.4 nawet bios nie odpala. Ile duron 1.2 sie daje podkrecic
  1. ja mam... , Jaceqp 13/04/02 15:12
    Soltek'a DRV4(KT266A) +256DDR i D1200Mhz. Niestety na 133Mhz i 10x (czyli ok. 1333Mhz) komp w Win98 wyrzucał bluescreeny. Podniosłem napięcie do 1,8V - bez rezultatów i dałem sobie na razie spokój.
    Myślę że może jednak dałoby się go puścić na te 1333Mhz. Oczywiście o standardowej szynie 100Mhz od razu zapomnijmy, tym bardziej że masz podobnie jak ja DDR'y...
    Aktualnie mój proc chodzi na 133x9,5 =~1266Mhz (czyli niewiele więcej)
    PS. Coś o nowych Durkach możesz przeczytać na http://vvv.pl/~siwy2000/

    Może coś znajdziesz...

    PS2. Jak coś ci wyjdzie daj znać!!!

    R7-3700x/32GB/R6800 16GB

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL