Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05

 Dzisiaj przeczytano
 11865 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

linux DEBIAN i SSH z "Accesss Denied" oraz problem z vncserver , josh 20/04/02 17:25
osoatnio zostalem przekonany do instalacji Debiana, jako, ze Red Hat 7.2 mnie "leTko" denerwowal.
teraz uwaga: zainstalowalem debiana z dyskietek - wyciagnalem pudelko z dyskietkami 5,25 cala i zaczalem sciagac 13+5+2 dyskietek :-) zainstalowalo sie i tak:
odpalilem pat-get install ssh i zainstalowal sie klient/deamon ssh.

odpalam PUTTY, podaje Username, Password i dostaje komunikat Access Denied.

O co chodzi? Jak mialem RH to wszystko dzialalo, a teraz nie chce :-(

problem mam tez z vncserver: zainstalowalem XSERVER oraz VNCSERVER odpalam go, pisze, ze czeka na polaczenie, i z windowsa dostaje, "failed to connect". i znowu: pod RH dzialalo, a teraz nie.

p.s.
w hosts.allow wpisalem "ALL: 192.168.1.2" <- to chyba jest OK, nie?

  1. hmm... może w konfiguracji... , XTC 20/04/02 17:38
    ssh wyłącz klucze RSA...
    w pliku:
    /etc/ssh/ssh_config
    w linii:
    RSAAuthentication no

    ja miałem coś takiego gdy upgrade'owałem SSH na RH6 i miałem "niedoinstalowane SSL" - ale u Ciebie nie powinno być takiej sytuacji...

    ja nie robiłem żadnych wpisów w hosts.allow...

    Linux

  2. kurcze juz nie pamietam za dokladnie... , Holyboy 20/04/02 17:43
    jezeli chodzi o zwyklych userow to mialem taki klopot - cos tam w sshd_config zmienilem i zaczelo dzialac

    jezeli chodzi o roota to PermitRootLogin yes, a co sie xow tyczy to X11Forwarding yes

    Strength is irrelevant.
    Resistance is futile.
    We wish to improve ourselves.

  3. dzieki - juz dziala SSH :-))))))))))))) niestety VNC jeszcze sie stawia , josh 20/04/02 18:21
    RSAA mialem wylaczone, ale wpis PermitAdminRoot byl na "no", a na dodatek mialem zle wpisane haslo dla innego uzytkownika (klawiatura podlaczone do tego serwera wieeeeeele juz przeszla :-)

    nadal nie wiem, co z vncserver, ale przynajmniej nie musze juz ciagle przemieszczac sie od kompa do servera :-) ...no i klawiatura jakas bardziej przyjazna

    1. Ja bym radził , PKort 20/04/02 21:53
      jak najszybciej wyłączyć tą opcję dla roota i logować się na zwykłego użytkownika, a potem dopiero robić "su -". Bezpieczniej. co do VNC Servera to sprawdź na początek plik konfiguracyjny, potem zobacz, czy deamon się prawidłowo inicjalizuje, czy pracuje na odpowiednim porcie, itd. itp.

      Heavy Metal or no metal at all
      whimps and posers - Leave the Hall !!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL