Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » leosh 10:42
 » Matti 10:36
 » metacom 10:34
 » Demo 10:32
 » DYD 10:28
 » Star-Ga-T 10:23
 » ham_solo 10:21
 » krismel 10:18
 » 247 10:15
 » Carat 10:15
 » Magnus 10:15
 » marek_m 10:14
 » Visar 10:07
 » XepeR 10:07
 » Fight 09:59
 » Kenny 09:57
 » TheW@rrio 09:57
 » cVas 09:56
 » Hitman 09:51
 » Kool@ 09:44

 Dzisiaj przeczytano
 24164 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

KT266A+2xHD40GB-Wolno działa!Co robić? , sikador 24/04/02 12:00
Posiadam płytę główną SOLTEK SL-75DRV2 VIA KT266A 128MB DDR, dwa dyski 40GB samsung i 40 GB segate B IV, nagrywarkę TEAC 16x, i CD-ROM TEAC 40x. Segate(master) i CD-ROM(slave) na IDE1 a nagrywarka(master) i samsung(slave) na IDE2.Reszta chyba bez znaczenia, wszystko działa pod WIN98. Ogólnie jestem zadowolony z zestawu. Problemy zaczynaja się kiedy przenoszę dane z jednego dysku na drugi - komputer strasznie zwaaaaaaaaaalniaaaaaaaa:), jakby sie zatykał. Myszka chodzi skokami okienka otwierają się jak na 486 a sam proces kopiowania trwa 30x za długo. Nie wiem co może być przyczyną!Mało RAM? Może jakieś ustawienia w BIOSie albo w WIN98. Może WIN98 ma kłopot z obsługą dużych dysków a może wina leży po stronie chipsetu płyty głównej (jakiś PATH:)Może to ważne że na PCI mam SB AUDIGY, sieciówkę i kartę TV - jakiś kłopot z przerwaniami?? Czy warto kupić dodatkowy sterownik ATA-133. Jeśli ktos wie to proszę o POMOC!!! Z góry dziękuję.

  1. więc tak , walczy 24/04/02 12:14
    -czy 4in1 zainstalowane ?
    -czy DMA aktywne ?
    -czy taśmy 80 żyłowe
    -czy FSB nie zbyt mocno podkrecona ?
    -proponuję oba dyski dać na IDE 1 a CD i nagrywarę na IDE 2. Niektórzy powiedzą że CD i CDRW nie powinny być na jednym kanale ale dziala to w 90% przypadków bez problemu a na pewno jest lepsze od takiej konfiguracji jak masz teraz gdy masz dyski ATA 100 na jednym kanale z napędami PIO4 lub ATA33.
    pozdro

    ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
    brakiem inteligencji...
    ...nie mam na nic czasu....

  2. zainstalowałem: , sikador 24/04/02 13:16
    4in1 zainstalowane
    DMA aktywne
    taśmy 80 żyłowe

    1. więc pozostaje , walczy 24/04/02 13:21
      punkt 4 i 5

      ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
      brakiem inteligencji...
      ...nie mam na nic czasu....

  3. A masz może , PKort 24/04/02 13:50
    Nortona Antivirusa albo inny skaner?

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  4. MKSa DEMO , sikador 24/04/02 16:20
    mam mksa demo, ale wcześniej też zwalniało!!!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL