Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 00:27
 » Wedrowiec 00:17
 » esteban 00:15
 » elliot_pl 00:04
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » GLI 22:32
 » Agnes 22:24

 Dzisiaj przeczytano
 1022 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Plik wymiany/pamiec wirtualna. Potrzebna czy nie? , Portal 4/05/02 09:21
Mam 512 MB ram i teraz sie zastanawiam czy jest sens uzywania pamieci wirtualnej... bo odpalam wiecej aplikacji niz normalnie uzywam i i tak mam 300 MB free... czy wylaczenie pliku wymiany wplywa w jakis sposob negatywnie na prace systemu? {stabilnosc?}

  1. pamięć wirtualna... , Sas 4/05/02 10:43
    Taka ilość ramu może Ci wystarczyć na obecne czasy bez pliku wymiany. Jak sama nazwa wskazuje plik wymiany służy nie tylko do zwiększenia dostępnej pamięci, ale również do jej defragmentacji i prawidłowego stronicowania. Jednak przy takiej ilości ramu w zastosowaniach domowych raczej ci nie potrzebna, gdyż 50% wolnej pamięci to wystarczający zapas. Co innego jak byś miał 128MB i system by działał bez pamięci wirtualnej. Pamięć szybko by się fragmentowała (powstają przestrzenie za małe aby w nich uruchomić kolejny program lub strone pamięci) i system by zwalniał czy nawet zdech. Wtedy plik wymiany niedość że przechowuje istotne dane dla systemu ale aktualnie nie potrzebe czy nawet wykożystywane tylko do uruchomienia i zamknięcia systemu to defragmentuje pamięć co oszczędza i gospodaruje pamięć likwidując wolne przestrzenie.
    Mam w tej chwili 400Mb ram i zostawiłem plik wymiany tylko 100Mb dla defragmentacji i przechowywania mało używanych danych.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL