Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41

 Dzisiaj przeczytano
 21446 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dziwny problem z monitorem w Win XP... , Drakor 6/05/02 18:03
Gdy uruchamiam jakąkolwiek grę pod OpenGL lub DirectX, to raz na jakiś czas, po dłuższej grze, monitor przechodzi w stan uśpienia (tak to przynajmniej wygląda). Jedyną rzeczą, jaką mogę w takiej sytuacji zrobić, jest restart systemu.
Chcę jednocześnie zaznaczyć, że powyższa sytuacja zdarza się raz na kilkanaście uruchomień danej gry.
Co może być przyczyną opisanej sytuacji?

Parametry mojego komputera są następujące:
Płyta główna ASUS A7V133 RAID (z BIOSem w wersji 1009 z dnia 23 kwietnia 2002r.)
Procesor AMD ATHLON THUNDERBIRD 1200MHz/266 @ 1333MHz/266
Pamięć KINGSTON 256MB PC-133+ 7.5 ns
Dysk twardy IBM DESKSTAR 60GXP IC35L040 40GB
FDD 1,44MB firmy NEC
Napęd DVD LG DRD-8120B (x12/x40)
Karta graficzna ATI RADEON 64MB DDR VIVO 183MHz/366MHz @ 200MHz/400MHz
Monitor CTX EX710F
Karta muzyczna z zestawem głośnikowym: CREATIVE SOUND BLASTER LIVE! SURROUND 5.1
Klawiatura + mysz LOGITECH CORDLESS DESKTOP I-TOUCH
System Windows XP Professional PL

  1. Ale to tylko w XP czy na 98 np. tez? , Yankes 6/05/02 23:57
    Bo kurna pojecia zielonego nie mam :( Z pewnoscia probowales stery rozne do czego sie da zmieniac i takie tam... :( Jesli na kazdym systemie sie tak dzieje to jedynie zostaje roszada czesciami z dobrym kompem i eliminacja tego czegos co pinkoli sprawe...

  2. mi to nie wygląda na winę monitora a , fatal 7/05/02 08:38
    prawdopodobnie karty graficznej !!! - przetaktowana. Spróbuj wsio poustawiać na standardowych ustawieniach i wtedy sprawdź, czy monit idzie spać po dłuższym graniu.

    Nikt nie jest samotnym mając ......
    gumową kaczuszkę ;)

  3. Nawet... , Drakor 7/05/02 10:10
    bez przetaktowania karty działo się to samo. Win98SE monitor także gasł.

  4. a w biosie , GULIwer 7/05/02 15:48
    jak amsz ustawione ustawienia (masło maślane ;) dotyczące przechodzenia w tryb uśpienia np. czas i jaki tryb. Czy masz ACPI ON ???
    sam nie wiem zwykle jest trójkacik RAM-zasilacz-mo'bo :-|

    I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL