TwojePC.pl © 2001 - 2024
|
|
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
|
|
|
Bardzo [OT] ale sprawa jest poważna. Choroba, o której lekarze nie chcą nic powiedzieć... , Norton 12/05/02 14:01 ... ojcu mojego kumpla.
Najprawdopodobniej był leczony na to co nie trzeba. Jeśli ktoś z was wie coś o chorobie:
Miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych z zespołem Raynoud'a
to proszę o możliwie szybką informację.
Ja nie potrafiłem znaleźć zbyt wiele na ten temat w internecie (w szczególności chodzi o ten "zespół Raynoud'a), więc może wam się uda.
A może ktoś z was ma w rodzinie lekarza? Proszę do niego zatelefonować bo może to być coś poważnego. Dlaczego lekarze milczą?
PozdrawiamZmień swój podpis na Boardzie
maks 100 znaków, 3 linie,
zabroniony spam oraz reklama - Wiec... , Setlerin 12/05/02 15:14
...jest to choroba analogiczna do choroby wiencowej. Zator tluszczu w tetnicach nog powoduje brak czucia w nich. A co Raynauda to cytuje:
"jest to nerwica naczyniowa, przebiegajaca pod postacia nawracajacych skurczow drobnych tetnic. Proces chorobowy najczesciej obejmuje tetnice rak. Skurcze naczycn wystepuja pod wplywem zmina lub emocji. Dochodzi woowczas do oziebienia i bledniecia palcow, trwajacego od kilku minut do kilku godzin. Choroba Raynauda przebiega w dwoch etapach. W pierwszym okresie, ktory moze trwac wiele lat, powstaja zaburzenia naczynioruchowe bez zmian anatomicznych w naczyniach. W okresie dugim pojawiaja sie zmiany anatomiczne w tetniczkach palcow, prowadzace do zmian troficznych, a nawet zgorzeli. Leczenie chorobt polega na unikaniu zimna, wilgoci, palenia tytoniu i napiec psychicznych. Stosuje sie leki uspokojajace i rozszerzajace naczynia krwionosne."
To na tyle, jak sie dowiem czegos wiecej to Ci napisze...Saol na saol, tus go deireadh. Ta muid beo... Go deo... - W uzupełnieniu , Yosarian 12/05/02 19:19
powyzszego posta 9nie wiem co sam znalazłeś ale moze się przyda)
Miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych jest leczona w uzdrowisku Duszniki Zdrój
/// Bogactwo wód leczniczych pozwoliło na rozwinięcie się jednej z najważniejszych funkcji miasta, a mianowicie lecznictwa uzdrowiskowego. W mieście działają dwa sanatoria branżowe (Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe, Sanatorium Chemik), trzy sanatoria i dwa szpitale uzdrowiskowe należące do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich (Moniuszko, Jan Kazimierz, Wieniawski, Szymanowski i Chopin). W uzdrowisku leczy się schorzenia:
· kardiologiczne: choroba niedokrwienna serca, stany po zawale serca, miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych///
///Uzdrowisko Duszniki-Zdrój dysponuje pełnym zakresem świadczeń leczniczych tj. zabiegami przyrodoleczniczymi, badaniami specjalistycznymi, badaniami analityczno - diagnostycznymi, kuracją pitną i leczeniem dietetycznym. Podstawowe rodzaje zabiegów to: naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, aquavibron, diadynamik, interdyn, jontoforeza, okłady borowinowe, hydroterapia, inhalacje solankowe, elektroterapia i światłolecznictwo, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Opiekę zapewniają całodobowe dyżury lekarskie i pielęgniarskie. Zabiegi przyrodolecznicze przepisywane są przez lekarza prowadzącego, a jego pobieranie odbywa się przy pomocy fachowego personelu. W trakcie trwania leczenia uzdrowiskowego kuracjusze poddawani są planowym badaniom kontrolnym. ////
Leczą tez tutaj
http://www.123noclegi.info/...ka_dolnoslaskie.html
///Wiadomo, że u mężczyzn częściej niż u kobiet z chorobą wieńcową współistnieje miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych. Mężczyźni częściej niż kobiety przyznawali się do palenia papierosów, które stanowi najważniejszy czynnik ryzyka tej choroby tętnic obwodowych.///
////Makroangiopatia odpowiada głównie za stwardnienie (miażdżycę) dużych naczyń krwionośnych, co jest szczególnie widoczne i szybko postępujące w przypadku źle kontrolowanej cukrzycy. Zwiększa się aż 4-krotnie ryzyko takich powikłań jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej (tłuszczowej) oraz otyłość. Typowymi obrazami chorobowymi są wówczas np.: choroba wieńcowa, miażdżyca naczyń mózgu z udarem włącznie czy też __miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych (chromanie przestankowe).___ Ta ostatnia nazywana jest również chorobą wystaw sklepowych. Im większe upośledzenie przepływu krwi, tym krótsze odcinki może pokonać pacjent bez dokuczliwych kurczów i bólów łydek i stóp. Dochodzi przy tym z reguły do uczucia ciężkości kończyn. Dalszą konsekwencją choroby jest rozwinięcie się (głównie w ramach równolegle istniejącej polineuropatii) zaburzeń w wydzielaniu potu co łączy się z niebezpieczeństwem wysychania skóry i uszkadza ochronny naskórek. Ryzyko, że nawet drobne otarcie naskórka doprowadzą do źle gojących się owrzodzeń jest przy tym bardzo duża. Do tego dochodzą spaczenie czucia temperatury i dotyku co tylko zwiększa i tak już duże ryzyko urazu. ////
///ZASTOSOWANIE MLECZKA PSZCZELEGO W GERIATRII
--- Przeprowadzone od wielu lat badania wskazują, że w starzejącym się organizmie występuje wyraźny niedobór witamin, aminokwasów, oraz pierwiastków. Jednocześnie poważnemu zakłóceniu ulegają procesy metaboliczne, zmniejsza się wydolność przystosowawcza, a także obniża się odporność organizmu na zakażenia. Procesowi starzenia się towarzyszy ponadto obniżenie zawartości kolagenu w tkance łącznej, spadek zdolności odtruwającej wątroby oraz zaburzenia krążenia nerkowego. W tej sytuacji występowanie w mleczku pszczelim dużej liczby substancji biologicznie aktywnych stwarza wyjątkowo korzystne możliwości poprawy upośledzonych wiekiem czynności organizmu.
--- Próby zastosowania mleczka pszczelego w leczeniu i zapobieganiu chorób charakterystycznych dla wieku starczego zakończyły się pełnym powodzeniem. Osiągnięto zadawalające wyniki w leczeniu zarówno głównych, jak i szczególnych chorób wieku starczego. Oto choroby spotykane u ludzi starszych, które z powodzeniem leczy się za pomocą mleczka pszczelego:
=choroby serca i naczyń (niedociśnienie nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności i skurczu serca, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych, choroba Burgera, zakrzepowe zapalenie żył, owrzodzenia żylakowe podudzi), ////
Lekarstwo RALOFEKT
http://www.przychodnia.pl/...ki/leki.php3?lek=1847
A tutaj w Rzeczpospolitej jest fajnie npiasny artykuł o chrmaniu przestankowym (to inna nawa tego o copytasz):
http://www.rzeczpospolita.pl/...uka/nauka_a_4.html
///Chromanie przestankowe, objaw chorobowy polegający na występowaniu bólów kurczowych w kończynach dolnych (łydek i stóp) w czasie chodzenia, który zmusza chorego do zatrzymania się na kilka minut, po których ból mija.
Przyczyną chromania przestankowego jest niedokrwienie mięśni w czasie ich pracy w następstwie zwężenia tętnic kończyn spowodowanego miażdżycą, zapaleniem zakrzepowym żył lub chorobą Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń).
Poza tym objaw ten może występować też przy zaburzeniu krążenia obwodowego (nie spowodowanego zmianami w świetle naczyń), w niektórych wadach serca, zwężeniu aorty.///
///Zapalenie naczyń krwionośnych zakrzepowo-zarostowe, choroba Buergera, choroba głównie średnich i małych tętnic oraz żył kończyn dolnych. Etiologia nieznana, występuje u młodych (20-45 lat) mężczyzn, częściej u palących tytoń. Zmiany są odcinkowe i polegają na zapaleniu całej ściany naczyń krwionośnych, następnie na zarośnięciu ich światła i całkowitej niedrożności, stąd też skutkiem tej choroby jest zgorzel dystalnej (położonej dalej od środka ciała) części kończyn dolnych.
Początkowo występują objawy: zmęczenie kończyn podczas wysiłku, chromanie przestankowe, nadwrażliwość na zimno, zaburzenia czucia z postępującymi zanikami mięśniowymi, zaburzenia ukrwienia objawiające się zasinieniem przy opuszczeniu kończyny na podłoże i bladością przy podniesieniu jej powyżej poziomu ciała. Stopniowo w miarę rozwoju choroby tętno w zajętych kończynach zanika, pojawiają się objawy niedokrwienia i niedożywienia kończyn, które w efekcie prowadzą do martwicy palców, a nawet stóp, co wiąże się z koniecznością amputacji kończyny.
Leczenie polega na całkowitym zaprzestaniu palenia tytoniu (co we wczesnym okresie choroby może zatrzymać dalszy jej rozwój), bardzo dokładnej pielęgnacji stóp, profilaktyce i leczeniu infekcji oraz bólów kończyn, stosowaniu leków przeciwzakrzepowych i poprawiających przepływ naczyniowy. Chorobę opisał amerykański lekarz L. Buerger (1879-1943).///
///Miażdżyca odpowiedzialna jest za dusznicę bolesną, zawały, chorobę niedokrwienną mózgu z jej rozlicznymi następstwami zarówno w sferze psychicznej (demencja starcza), jak i fizycznej (niedowłady). Powoduje ona również zwężenie światła tętnic obwodowych, choćby kończyn dolnych stanowiąc przyczynę tzw. chromania przestankowego. W tej postaci choroba dotyczy kończyn dolnych. Blaszki miażdżycowe odkładają się w dużych tętnicach nóg, stając się przyczyną miażdżycy zarostowej tętnic. U pacjentów występują wówczas objawy związane z wolnym, podstępnym rozwojem niedokrwienia tkanek. Początkowym objawem jest tzw. chromanie przestankowe - jako następstwo niedostatecznego dopływu krwi do pracujących mięśni. Dolegliwość ta opisywana bywa przez pacjentów jako pobolewanie, tępy ból, kurcz lub uczucie zmęczenia podczas chodzenia, występujące w łydce, stopie, udzie, biodrze lub w pośladkach. Objawy szybko łagodzi 1-5 minutowy odpoczynek. Po chwili chory może znów przejść taką samą odległość, zanim pojawi się następny ból. Zmniejszający się dystans, który pacjent pokonuje bez bólu, wskazuje na postępujące zmniejszanie światła tętnicy.
Późniejszymi objawami zwężenia tętnic i co za tym idzie niedokrwienia tkanek są: bolesna i zimna stopa, często zdrętwiała. Skóra jest sucha i łuszcząca, łatwo się kaleczy. Po urazie może się pojawić trudno gojące owrzodzenie. Bardziej rozległa miażdżyca zarostowa tętnic upośledza żywotność tkanek i prowadzi do najbardziej dramatycznej sytuacji - martwicy lub zgorzeli kończyny.
Proces nie rozpoczyna się u osób w podeszłym wieku, lecz przeciwnie, pierwsze złogi tworzą się względnie wcześnie, około dwudziestego do trzydziestego roku życia! Początkowe uszkodzenia ścianek naczyń przebiegają niezauważalnie. Dopiero po wielu latach trwania, ujawnia się już jako poważny problem zdrowotny. Aby niekorzystny rozwój miażdżycy uchwycić w porę, powinniśmy wcześniej podjąć kroki mające na celu efektywne i bezpieczne zapobieganie rozwojowi tej choroby. Badania wykazały, że Padma 28 jest skutecznym lekiem wspomagającym leczenie miażdżycy. Zrozumienie terapeutycznego działania Padmy 28 wymaga bliższego wyjaśnienia mechanizmu uszkodzenia naczyń krwionośnych.///All the best people in life seem to like
LINUX.
Steve Wozniak
|
|
|
|
|
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL |
|
|
|
|