Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 18:08
 » ngP 18:06
 » NWN 18:03
 » XepeR 17:57
 » Wedelek 17:55
 » Flo 17:40
 » Artaa 17:40
 » JE Jacaw 17:27
 » Sebek 17:24
 » ReeX 17:22
 » Kenny 17:21
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22

 Dzisiaj przeczytano
 95853 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Scaning portów , Vandhall 14/05/02 10:04
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem netu, czym nie omieszkałem się pochwalić pare dni temu, za radą Cooby zamontowałem firawalla. A ten co jakiś czas informuje mnie o scanie portu przez kogoś, jak mi się zdaje, oraz o blokowaniu owego jegomościa przez 30 minut.
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, ten człeczyna próbuje coś robić z moim umiłowanym sprzęcikiem?
Jak takiego utrapieńca wyśledzić i poinformować (niekoniecznie w sposób mily) o tym, że ja sobie tego nie życzę.
Podejrzewam, że to ktoś z sieci lokalnej.

Vandhall

  1. Dobry antysniff , Sanchez 14/05/02 10:21
    powinien pokazywac z jakiego IP pakiety przychodzą. A jak znasz IP to reszty chyba nie muszę pisać :))

    Barton @3200+ | NF7-S | Dell P990
    512 TwinMOS | Seagate 120 SATA
    Herc 8500LE 128 MB | Chieftec DX

    1. Różne IP , Vandhall 14/05/02 10:38
      Tak, widze jakie to IP...zmieniają się...

      Vandhall

  2. ja używam , Zryty_Berecik 14/05/02 10:38
    Black ICE
    ale z tego co słyszałem to kazdego firewalla mozna złamać
    i tak ste stało bodajże 2 dni temu
    jeep i dostałem blue screena ( wiedziałem od razu ze to nie bluescreen spowodowany windą98 .....
    lookam na firewalla a tam :
    intruder 666.666.666.66
    attack bodajże UDP port probe czy jakoś tak
    ale wracajc do Black ICE to jest spoko
    tylko ja mam jakąś dziwnąwersje bo nei moge ustawić przyjaznych XP po prostu nie mozna wejść w opcje
    i zały czas mi pisze ze nasz serwer od sieci to intruder itp
    ale wazne ze jest ........

  3. zwykle to nie próba włamu , Viki 14/05/02 13:03
    zwykle to nie próba włamu, tylko klienty gier np. UT, CS itp. szukają serwerów w sieci lokalnej, ale musiałyś napisać o tych adresach.

    1. Mogło być ... ciepło. , Vandhall 14/05/02 13:17
      A to muszę podziękować.....bardzo, bardzo serdecznie.
      Bo to faktycznie dość prawdopodobne, podpięci są też studenci w moim bloku, szkoda byłoby gdybym tam do nich poszedł i durnia z siebie zrobił..:)
      A co do adresów IP to mamje tu wklepać?
      Jeśli tak to proszę bardzo.....mi narazie niewele to mówi.
      10.0.54.102
      10.0.56.9
      192.168.1.4
      To są te, które najczęściej się pojawiają.

      Vandhall

      1. to są lokalne , GULIwer 14/05/02 15:26
        nie pamietam jak ta klas sie zwie ale wszystki 192.x.x.x 10.x.x.x to są lokalne i pewnie ktos chciał ci przejżeć czy cos czasem nie udosteopniłeś or sth

        I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL