Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05

 Dzisiaj przeczytano
 9332 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kontroler dysku na PCI , m&m 19/05/02 23:49
Wpadlem na taki pomysl coby przyspieszyc moje dysiorki i ciekawy jestem czy to jakis sens ma. Mam plyte Asus P2B-F z kontrolerem U33 na pokladzie, czy jezeli kupie kontroler U66 (takie mam dyski) to bedzie duza roznica w predkosci? Patrzylem na allegro i za okolo 50-60 zeta chodza, aha a moze ktos ma na zbyciu taki?

  1. Transfer ogolny sie nie zmieni... , Shneider 20/05/02 02:29
    ...poniewarz dysk nie zapewni Ci wiekszego przeplywu danych niz te 32Mb. Na kontrolerze U33, max tr. wynosi 33Mb - ok.25%.
    Natomiast dysk potrafi przeslac dane z Bufora z predkoscia U66 - 25%. Czyli zwiekszy Ci sie przeslyl danych na drobnych pliczkach (zaleznie od pojemnosci Buforu pd 512KB do 8MB). Tak czy inaczej taki kontroler da ci dOOOzy skok. Chyba ze uzywasz baaaaaardzo starych dykow, Typu moj Szajsung 4.3.
    :)))))
    A 50-60zeta to nie az tak wiele.

    Baw sie dobrze pozdro

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. jezeli to cos powie , m&m 20/05/02 08:38
      to mam dyski Fujitsu MPF 3204AT i MPE 3084AE

      1. info o nich , m&m 20/05/02 08:44
        http://www.fel.fujitsu.com/...n&PID=1822382536
        http://www.fel.fujitsu.com/...n&PID=1649254199

  2. A dlaczego U66 , Plum 20/05/02 10:11
    a nie udma 100 lub 133 np na High-Point 372 ?
    dyski sa teraz strasznie tanie i własciwie opłaca się kupowac 80GB 7200RPM.

    najwiekszy polski zaklad
    elektoniczny -
    fabryka lamp kineskopowych

    1. tak jak napisalem , m&m 20/05/02 10:41
      mam dwa dyski U66 i nie planuje teraz nowego, jak juz cos to nowy komp za pare miechow i wlasnie ciekawy jestem czy te 50zl oplaca mi sie wydac zeby przez ten czas miec szybsze nieco dyski

  3. nie , mirkrup 20/05/02 10:21
    ma to żadnego sensu

    1. a moze , m&m 20/05/02 10:42
      jakis argument? co by nie byc goloslowny :))

      1. miałem , mirkrup 20/05/02 14:39
        podobną sytuację, przechodziłem z ATA 100 na ATA 33 z Caviarem 40 GB 7200, różnica podczas normalnej pracy była praktycznie niezauważalna.

    2. a wlasnie ze jest sens... , Shneider 20/05/02 14:31
      ..dyski w tym momencie sa duszone przez waskie gardlo U33 =24MB/s. Zauwazysz duzego kopa podczas kopiowania roznego rodzaju pliczkow. Najwieszy zysk bedzie podczas defragmentacji i odczytu malych pliczkow = szybsze odpalanie progsow :))))))

      Polecam Ci bardzo taki zakup

      .:: Live at Trance Energy ::.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL