Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05

 Dzisiaj przeczytano
 11937 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Płyta głowna ITE8671-2A69JV3FC-00 , OzA 20/05/02 14:45
Posiadam płytę główną, której symbol i numer BIOS'u pokazujący się na dole ekranu przy uruchamianu komputera to ITE-8671-2A69JV3FC-00 Nie wiem co to za producent i nie znam jej możliwości, ale chodzi mi o następującą rzecz. Zamierzam kupić dysk twardy. Wiem ze ta płyta już ma troche latek i nie obsługuje wszyskich pojemności dysków. Różnica miedzy 20GB a 40GB jest rzędu 30zł Wobec powyższego chciałem zapytać czy dysk 40GB zostanie rozpoznany przez tę płytę? Nie chcę stosować żadnych programów ładujących się przy starcie systemu by dysk został rozpoznany. UPGRADE BIOS'u tez odpada! Wole kupic dysk 20GB i mieć pewność że ruszy niż 40GB i kombinowć z UPGRADE'ami i progamikami. Jeśli ktoś zna tę płytę lub ją posiada z tą samą wersją BIOS'u byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. JAKĄ MAKSYMALNĄ POJEMNOŚĆ DYSKU ROZPOZNA BIOS TEJ PŁYTY ??? Z góry dziękuję za odpowiedź :-) Mile widziane również linki do stron opisujących tę płytę i jej możliwości :-D

I sniffed Coke...
but the ice cubes
got stuck in my nose

  1. poszukaj tam... , Chrisu 20/05/02 14:59
    www.wimsbios.com

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  2. ITE8671 , walczy 20/05/02 15:01
    to prawdopodobnie typ układu PLL tzw. kwarcu który odpowiada za częstotliwość magistrali. Otwórz obudowę i dokładnie obejrzyj płytę we wszystkich zakamarkach, gdzies musi być producent i symbol. Może być coś w stylu np AB-PR5, ATC-5000 wtedy mozna sie kapnąć ze chodzi o Abita lub Atrenda (to oczywiście tylko przykład)
    a propos upgrade biosu to nie kombinowanie tylko podstawowa i banalnie prosta operacja
    pozdro

    ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
    brakiem inteligencji...
    ...nie mam na nic czasu....

    1. wszystko spoko , OzA 20/05/02 15:12
      Generalnie wiem o co biega i jak te oparecje UPGRADE'u oraz instalacji programu rozpoznajacego dyski przeprowadzic. Chodzi o to ze to nie moj komp a wlasciciel jest baaaaaaardzo ostrozny i zamiast instalowac cos innego (dla niego nowego i "nie z tej Ziemi") woli zostac tak jak jest po staremu. Wiec dlatego zadalem to pytanie o inne rozne mozliwosci. Nawet nie pozwolil mi odkrecic obudowy by zobaczyc plyte główną :-) Troche to śmieszne ale prawidzwe. Jeszcze żyją ludzie na tym świecie co się boją techniki i nowości ;-)

      I sniffed Coke...
      but the ice cubes
      got stuck in my nose

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL